Γενικά Με βρήκε πάλι ένα περιστέρι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Έλεν
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Έλεν

PB New Member
Εγγραφή
22 Μαϊ 2019
Μηνύματα
179
Πόλη
Αθήνα
Καλημέρα ομάδα! Μπαίνω στο θέμα απευθείας μιας και είμαι στο δρόμο προς την εργασία! Ήρθε Περιστέρι στο μπαλκόνι μου από εχθές το βράδυ αργά που έβρεχε με δαχτυλίδια (όχι πλαστικά) και στα 2 τα πόδια. Σήμερα πριν φύγω το βρήκα να έχει κατέβει από τις καλαμιές που έχω στα κάγκελα και ήταν στο πάτωμα έτρωγε την τροφή που του είχα βάλει. Ότι βρήκα από σπόρους που είχα (λινάρι βρωμη παπαρούνοσπορους κεχρι)Είναι λευκό κυριως με μαύρα η σκουρα χρωματα αν θυμάμαι καλά, και γραμμές οριζοντιες μαύρες στην δεξιά και αριστερή πλευρά των φτερων. Είναι στρουμπουλο- στρουμπουλο και φαίνεται τόσο καθαρο και υγιές... Δυστυχώς το άφησα στο μπαλκόνι και έφυγα για δουλειά! Στο δρόμο ρώτησα όσους συνάντησα αν ασχολείται κάποιος στην γειτονιά με περιστέρια αλλά δεν ήξερε κανείς. Φωτογραφία θα σας στείλω το βράδυ αν ακόμη είναι εκεί. Το πλησίασα για να του βάλω νερο δεν έφυγε αλλά δεν δοκίμασα να το πιάσω ... Όποιος ξέρει καποιον απο Ζεφυρι ορια με καματερο η ειναι από αυτή την περιοχή και το έχει χάσει αν δει το μήνυμα ας επικοινωνησει. Αν πάλι ήρθε από αλλού τι να πω θα το ανακαλύψω αν καταφέρω να δω τα δαχτυλίδια κι αν πάλι δεν το θέλει η είναι άρρωστο χρειάζομαι τα φώτα σας όπως πάντα ♡Ευχαριστώ Καλημέρα
 
Back
Top