Γενικά Με εξαπάτησαν από την Καρδίτσα (πετοπωλείο)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης beljohn
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

beljohn

PB New Member
Εγγραφή
30 Μαρ 2021
Μηνύματα
76
Πόλη
Χίος
Αγόρασα έναν παπαγάλο ringneck 200 ευρό από την Καρδίτσα με μεταφορικά. Περίμενα όπως μου είπε ο υπάλληλος ότι είναι μπλέ, 2 μηνών κι αρσενικός και μου ήρθε ένα άγριο γκρίζο ενήλικο ringneck και μάλλον θυληκό. Τι να κάνω;
 
Να επικοινωνήσεις μαζί τους για να σου στείλουν αυτό που είχες ζητήσει και να πάρουν πίσω αυτό που σου έστειλαν.
Το πουλί το είχες δει έστω σε φωτογραφία ?
 
Ναι είδα φωτογραφία αλλά όχι καθαρά. Επίσης αν είναι απατεώνας δεν θα μου απαντήσει
 
Επίσης αν είναι απατεώνας δεν θα μου απαντήσει
Προσπάθησε να επικοινωνήσεις και μετά θα κρίνεις, εσύ μπορεί να είσαι τυχερός και να βγάλεις άκρη.
 
@beljohn η περίπτωση της Καρδίτσας είναι γνωστή εδώ και χρόνια. Τα πουλιά του είναι όλα εισαγωγής, μεγάλα σε ηλικία, και σε ημιαγρια κατάσταση. Δεν μπορώ να βρω το θέμα ενός μέλους που άλλο είδος παρήγγειλε και άλλο του έδωσε. Διαφημίζεται σαν εκτροφεας ενώ δεν είναι, ένα Pet Shop έχει.
 
Τσεκαρετε και λίγο τις κριτικές ρε παιδιά. Μια ματιά στις κριτικές του καταστήματος και κάνει μπαμ πως δεν είναι έμπιστος. Τυχαία το είχα δει το κατάστημα αυτό πριν κάτι μέρες στο ίντερνετ και ο τύπος σχεδον σε κάθε αρνητική αξιολόγηση πελατών του απαντούσε πως θα τους έκανε και καλά μήνυση για δυσφήμιση, ενώ σε κάποιες άλλες αξιολογήσεις προσπάθουσε να δείξει πως και καλά είχε δίκιο αυτός βάζοντας το φταίξιμο στους πελάτες. Απαράδεκτος ο τύπος.
 

Καλη επιτυχία με τον τρελό που έμπλεξες.
 
Back
Top