Αναπαραγωγή Με μπερδεψαν

Εγγραφή
15 Δεκ 2007
Μηνύματα
49
Πόλη
Αιγάλεω
Γεια σας παιδια, εχω βαλει να ζευγαρωσουν εδω και δυο μηνες, σε ζευγαρωστρα με διαχωριστικο μια καρδερινα και μια καναρα.
Ειναι λοιπον καποιες φορες που η καρδερινα κελαιδαει νευρικα με τα φτερα κατεβεσμενα προς τη καναρα και η καναρα απο την αλλη καθεται ηρεμη να τη κοιταεικαι καποιες αλλες φορες σκαρφαλωνουν στο διαχωριστικο και βγαζουν μια επιθετικοτητα με φωνες σαν τα παπαγαλακια, μπορει να μου πει καποιος τι πρεπει να κανω να βγαλω το διαχωριστικο η οχι.
ΥΓ. η μυτη της εχει ασπρισει αρκετα αλλα οχι εντελως
 
καταρχην πιασε την θηλυκια καναρα και φυσσα την απο κατω για να δεις αμα ειναι ετοιμη αμα ειναι ετοιμη ενωσε τα και δες την συμπρριφορα τους αμα χτυπιουντε χωριστα ξανα για να πυρωσουν πιο πολυ.
 
H καναρα ειναι πυρωμενη. Στη καρδερινα βαζω στο νερο εδω και τρεις εβδομαδες FERTI-VIT καθημερινα και στη καναρα τρεις φορες την εβδομαδα
 
αφου η καναρα ειναι πυρωμενη και η συμπεριφορα της καρδερινας σου δειχνει οτι ειναι και αυτη πυρωμενη αυτο που εχεις να κανεις ειναι να τα ενωσεις και να δεις την συμπεριφορα του ζευγαριου.
 
αν τα ενωσω τωρα και δεν ταιριαξουν δεν θα εχω προβλημα αργοτερα στην δευτερη φορα που θα προσπαθησω να τα ξαναενωσω
 
Αλεξανδρε βαλε νημα και φωλια στην πλευρα που εχεις την καναρα (Φωλια εσωτερικη) και μολλις η καναρα φτιαξει φωλια τοτε βαλε μεσα την καρδερινα που απο οτι μας λες για την συμπεριφορα της ειμαι σιγουρος οτι ειναι πολυ πυρωμενη.
Τις περισοτερες φορες η καρδερινα θα κυνηγαει την καναρα να την βατεψει μην φοβηθεις και τα χωρισεις ειναι φυσιολογικο.
Οταν η καναρα σου αρχισει να κανει αβγα να της τα περνεις καθε μερα και να τα βαλεις ολα μαζι μολλις κανει το τελευταιο, την καρδερινα τοτε να την βγαλεις απο την μερια της καναρας γιατι σιγουρα θα σου σπασει τα αβγα.
αντε καλη επιτυχια

φιλικα Δημητρης
 
Back
Top