Ασθένειες Με προβληματιζουν οι κουτσουλιες των lovebirds μου

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης herodotos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

herodotos

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαϊ 2009
Μηνύματα
153
Πόλη
Λευκωσία
παιδιά οι κουτσουλιές των Lovebirds μου είναι απ΄εξω υγρο διάφανο και μεσα δεν είναι στερεό να ανησυχίσω;
 
Τι τους τάιζες τις τελευταίες ημέρες; Να ξέρεις ότι η θηλυκιά όταν μπεί σε διαδικασία αναπαραγωγείς θα έχει χαλαρές κουτσουλιές μέχρι να γεννήσει τα αυγά. Και εγώ δεν το ήξερα, και τους έκανα θεραπεία για διάρροια, ενώ αυτά τα καημένα ήταν έτοιμα για γέννα... Δεν ξέρω εάν και για τα δικά σου ισχύει το ίδιο, γι'αυτό κοίτα τις τους ταίζεις και εάν νομίζεις ότι κάτι τους έχει πειράξει, κόψε τα φρούτα και τα λαχανικά για λίγο, ή τις πολυβιταμίνες (δεν πρέπει πάνω από μια εβδομάδα να τους χορηγείς πολυβιταμίνες γιατί κουράζετε ο οργανισμός τους) και βάλε τους λίγο παξιμάδι, η φρυγανιά.
 
παιδιά οι κουτσουλιές των Lovebirds μου είναι απ΄εξω υγρο διάφανο και μεσα δεν είναι στερεό να ανησυχίσω;
Η συμπεριφορα τους πως ειναι;δειχνουν να ειναι αρρωστα; Καμμια φορα συμβαινει να ειναι τα περιττωματα λιγο περιεργα αναλογως τι εχουν φαει... Μπορει απλα να ετυχε!
Αν συνεχιστει τοτε να αρχισεις να ανησυχεις!
 
Μηπως απλα εφαγαν κατι,ισως πολυ φρουτο;
Αλλαξες την τροφη τους;
 
όχι δεν άλλαξα τίποτα μόνο προχθές τους έβαλα 4-5 δημητριακά και τους άρεσαν πολύ. Δεν τρώνε φρούτα μόνο μαρούλι



η συμπεριφορά τους είναι όπως πριν δηλαδή ουρλιάζουν όλη την ώρα και παίζουν ασταμάτητα μεταξυ τους
 
Μάλλον το μαρούλι θα φταίει, επειδή έχει μεγάλη περιεκτικότητα σε νερό... Τους δίνεις κάθε μέρα;
 
το μαρουλι φταει! Μην το ψαχνουμε αλλο... Την ιστοσελιδα που σου εδειξε η ρουλα αποθηκευσε την, μαθε την απεξω δεν ξερω τι τηα κανεισ! Ειναι πολυ χρισιμη!
 
Back
Top