Αναπαραγωγή Με τί μου προτεινετε να ζευγαρωσω ενα γιορκσάιρ;

ΤΗΑΝΟΣ

PB New Member
Εγγραφή
15 Ιουλ 2009
Μηνύματα
11
Πόλη
Ηράκλειο
πηρα τον αυγουστο ενα γιορκσα'ι'ζ και θελω να το ζευγαρωσω τι προτηνετε να παρω αλλο ενα γιορκσαι'ι'ζ η μπορω να το ζευγαρωσω και με κοινο καναρινι;
 
Ενα πουλι οποιας ρατσας το ζευγαρωνουμε παντα με την ρατσα που ανηκει. Ενα γιορκσαιρ με ανα αλλο γιορκσαιρ. Ενα Gloster με ενα αλλο Gloster, κλπ.
 
ευχαριστω για την απαντηση αυτο κανω και εγω αλλα μου το προτηνε ο πετσοπας που το πηρα και μου φανηκε περιεργο γιαυτο ρωτησα και συγκεκριμενα μου ειπε να το κανω ετσι για να εβγαζα ενα ενδιαμεσο μεγεθος. και κατι αλλο εχω ρωτισει σε δυο μαγαζια αυτο τον καιρο τα δινουν απο 60 εως 80 ευρο ειναι καλες οι τιμες;
 
Απο τιμες στα συγκεκριμενα πουλια δεν ξερω .Αλλα αυτο που ειπες μου κανει εντυπωση. Τι νοημα εχει να ωγαλεις ενδιαμεσα πουλια; Τα γιορκσαιρ ειναι υπεροχα πουλια και μεγαλα, μην τα χαλασεις.
 
Σε λίγους μήνες θα γίνει η έκθεση του Π. Ο. Κ και εκεί θα βρείς και πολλά και καλά πουλιά.
Ισως μάλιστα κάποια αρκετά φθηνότερα και θα έχεις όφελος την γνωριμία με τον εκτροφέα
και κάποια μυστικά της ράτσας.Αυτό το πετ-σόπ είναι καλύτερα να το ανταμείψεις με την
αδιαφορία σου. 😉
 
φιλε μου ολα τα πουλια τα ζευγαρονουμε με οτι πουλι θελουμε τωρα απο την στιγμη που εχεις ενα καλο πουλι δεν βλεπω τον λογο να το ζευγαρωσεις με ενα ασχετο πουλι παρε λοιπον ενα γιορκσαιρ και καλη επιτιχια οσο για της τιμες που αναφερεις τα 60 μου φενονται λιγα για τα στανταρ του ηρακλειου που ειμαι εγω γυρο στα 80 τα βρισκεις εδωπερα και αν πας απο την εκθεση που σου προτινουν μπορει να τα πλειρωσεις και 100 επειδη και καλα ειναι εκθεσιακα
 
ευχαριστω για την απαντηση αυτο κανω και εγω αλλα μου το προτηνε ο πετσοπας που το πηρα και μου φανηκε περιεργο

μαλλον στο ειπε γιατι δεν θα ειχε αλλο γιοκσαιρ να σου πουλησει!

Αυτό το πετ-σόπ είναι καλύτερα να το ανταμείψεις με την
αδιαφορία σου. 😉

Συμφωνω!
 
Παιδια ειμαι κατοχος Γιορκσαιρ και σαν μεγεθος με ενα κοινο καναρινι ειναι τουλαχιστον το διπλο μεγεθος πως θα ζευγαρωσουν;
μαλλον στο ειπε γιατι δεν θα ειχε αλλο γιοκσαιρ να σου πουλησει!
Συμφωνω απολυτα.Αυτοι οι πετ σοπαδες δεν ξερουν τι λενε για να πουλησουν. Πριν καποια χρονια μου πουλησε ζευγαρι γιορκ να εχω να το θυμαμαι μου ειπε.Ακομα το θυμαμαι ηταν δυο αρσενικα.
 
σας ευχαριστω για τις απαντησεις θα παρω αλλο ενα να τα βαλω μαζι ειχε και αλλα γιορκσαιρ δεν ξερω γιατι μου ειπε να το βαλω με κοινο
 
Back
Top