Αναπαραγωγή Με τι ειδος καναρα μπορω να ζευγαρωσω κοκκινο αχατη;

billystopo

PB New Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2009
Μηνύματα
39
Πόλη
Θεσσαλονίκη
καλησπερα και παλι παιδια! Επεστρεψα με νεες αποριες!
οπω σαε πληροφορισα προσφατα απεκτησα εναν αρσενικο κοκκινο αχατη (μη-εντονο). η καναρα μου τι ειδος θα πρεπει να ειναι;
 
Billy φιλε μου δεν προλαβαινεις για φετος. Εκτος αν σκεφτεσαι να παρεις τωρα καναρα με προοπτικη το ζευγαρωμα του χρονου. Εξαρταται τι καναρινια θες να βγαλεις. Μπορεις να το ζευγαρωσεις και με καναρινι ιδιου τυπου.
 
δηλαδη παιδια μονο με καναρα του ιδου τυπου ε; οχι δεν θελω να ζευγαρωσουν φετος. απλα θελω να εχει συντροφια γιατι μονος του κανεις δεν θελει να ειναι! φυσικα η συντροφια να εχει προοπτικες για σευγαρωμα... λοιπον τι λετε;
 
δηλαδη παιδια μονο με καναρα του ιδου τυπου ε; οχι δεν θελω να ζευγαρωσουν φετος. απλα θελω να εχει συντροφια γιατι μονος του κανεις δεν θελει να ειναι! φυσικα η συντροφια να εχει προοπτικες για σευγαρωμα... λοιπον τι λετε;



Καλο ειναι να μην μπασταρδευουμε τις ρατσες, γι αυτο σου προτειναν και τα παιδια να παρεις ιδια καναρα!Φυσικα και στο συστηνω κι εγω. 🙂
Πολυ ομορφος ο τροπος που σκεφτεσαι και μπραβο σου..
Να τους εχεις ομως σε ξεχωριστο κλουβακι ωσπου να ερθει ο καιρος που θα ζευγαρωσουν, γιατι ως τοτε το καθενα θελει το χωρο του και ειδικα ο αρσενικος..
Αν προκειται να αγορασεις καλυτερα να παρεις απο Σεμπτεμβρη που θα βγουν στην αγορα τα καινουρια πουλακια 😉
 
Tα καναρινια ειναι μοναχικα πουλακια. Δεν ειναι σαν τα Lovebirds για παραδειγμα που θελουν ταιρι για να μην πλειτουν.. Δεν εχει κανενα απολυτως προβλημα ο καναρος σου που ειναι μονος του. Εσυ παρε ομως μια θηλυκια για του χρονου.
 
Ρε σαλόνικα τι έχουμε πάθεί; Ακόμα δε τον πήρες τον κάναρο σκέφτεσαι να το ζευγαρώσεις; Ετσι κι εγω με το που πήρα τον πιγκουίνο κατευθείαν πήρα και θυληκο..χααχα! Το έχει η περιοχη μας φαίνεται! Ερωτικη πόλη παιδι μου ΤΕΛΟΣ! 😀!
 
😀 ειμαστε οι ατιμοι! Ναι ρε φιλε θελω καναρα. Για παρεα περισσοτερο. τεσπα κατι θα βρω να κανω! τα λεμε
 
Billy από τη στιγμή που τα καναρίνια δεν είναι της παρέας, πως θα πάρεις κανάρα για παρέα; Αν τα βάλεις μαζί το χειμώνα ή οποιαδήποτε εποχή εκτός αναπαραγωγής θα γίνει σκοτωμός. Το αρσενικό καναρίνι δεν δέχεται άλλο πουλί στο κλουβί του. Αν θες να κάνεις αναπαραγωγή ναι πάρε μια κανάρα (από Νοέμβρη), αλλά αν σκέφτεσαι την παρέα άφησέ το μόνο του. Είναι καλύτερα για το ίδιο.
 
συνονοματε βλεπω πως εισαι γνωστης του θεματος... Θα ακολουθησω την συμβουλη σου! σ' ευχαριστω!
 
Back
Top