Φροντίδα Με τρεχει ο πιπικος

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης theo40gr
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

theo40gr

PB Member
Εγγραφή
25 Μαρ 2008
Μηνύματα
708
Πόλη
Πειραιάς
φιλαρακια δυστυχως ο πιπικος μου εμαθε να μιμειται το θορυβο
του κουδουνιου στο σπιτι.. Ειδε πως οταν κτυπα καποιος απο
μας τρεχει να ανοιξει την πορτα οποτε οταν εχει ορεξη για παιχνιδι
{και συνηθως μεσημερι που κοιμαμαι καμια ωριτσα).. Αρχιζει
να κουδουνα.. Οποτε εγω μεσα στον υπνο μου τιναζομαι και τρεχω στη πορτα...😱
καμια φαεινη ιδεα πως να του το κοψω;
 
εβγε πιπικο!
κορυφη ο πιπικος...
το ξερεις πως φωναζω οταν βαριεμαι πιπικο. Πιπικο απο το βιντεο που ειχες ανεβασει και με κοροϊδευουν... 😀
 
Τωρα το εχει καταλαβει οτι θα τρεχετε καθε φορα που το κανει αυτο. :D

Απλα να μην ξαναπαει κανεις στην πορτα οταν υποψιαζεστε οτι το κανει αυτος και οχι το πραγματικο κουδουνι. Εαν εκεινη τη στιγμη που σε σηκωνει απο το κρεβατι αν του μιλας κιολας τοτε του δινεις ακριβως αυτο που ηθελε να παρει και θα το ξανακανει. :D

Απλα να μην σηκωνεσαι μεχρι να ακουσεις καποιος να χτυπαει και την πορτα εαν ακουγεται διοτι με τις πορτες ασφαλειας ειναι λιγο δυσκολο, και αν σηκωθεις και δεν ειναι κανεις μην του μιλησεις, ουτε καν να τον κοιταξεις και να γυρισεις στο κρεβατι σου. Οταν καταλαβει οτι δεν εχει καμια αξια αυτο που κανει τοτε ισως το μειωσει και με τον καιρο το ξεχασει. Αν του αρεσει τοσο πολυ σαν ηχος τοτε τι να πω... :D μαλλον θα μαθετε να ζειτε με αυτο. 😛
 
Και που είσαι ακόμα! Δεν έχεις δει -ή μάλλον ακούσει- τίποτα ακόμα. Εμείς μετά από πέντε χρόνια μαζί του έχουμε ανοίξει την πόρτα τσάμπα άπειρες φορές, έχουμε τρέξει να σηκώσουμε κινητό ή σταθερό τηλέφωνο άλλες τόσες, το ίδιο και η σπιτονοικοκυρά μου κάθε καλοκαίρι δύο ορόφους πάνω, άσε που λίγα μέτρα από μας είναι ο σταθμός της πυροσβεστικής και καταλαβαίνεις τι γίνεται με τις σειρήνες τους και γενικά ότι ήχος υπάρχει μέσα και έξω από το σπίτι το μιμείται κανονικότατα.Αυτός όμως που πραγματικά υποφέρει είναι το σκυλάκι μας. Κάνει το κουδούνι της πόρτας, εκείνη νομίζει ότι κάποιος έρχεται στήνεται στην πόρτα και παράλληλα της φωνάζει κάνοντας την φωνή μου "ποιος είναι κοπέλα μου;" και μπορεί να την έχει έτσι κάνα πεντάλεπτο και να περιμένει. Εμείς τώρα πια τον έχουμε μάθει και δεν του δίνουμε σημασία. Κουράγιο!
 
Ελα μωρε... Ενταξει ειναι κουραστικο αλλα εχει και την πλακα του το θεμα!
Εμενα ο Ιβαν ειχε μαθει το κουδουνισμα του τηλεφωνου και ετρεχε η μητερα μου να το σηκωσει!
Το εκοψε απο μονος του...
 
χαχα! Αλλαγη κουδουνιου καθε φορα που θα το μαθαινει ο Πιπικος!
Παρε αυτο που κανει φωνες απο καναρινακια!
 
Μ'αρεσει ο Πιπικος! Καλα εμεις γελαμε αλλα θα πρεπει να ειναι κουραστικο! Τι να σου πω! Υπομονη μεχρι να το βαρεθει! :D
 
Δηλαδή εγώ πρέπει να είμαι ευτυχισμένος που κάνει το... καναρίνι!:D Ένα διάστημα έκανε το χτύπημα της πόρτας και τρέχαμε, αλλά όταν το πήραμε χαμπάρι δεν δίναμε σημασία και το σταμάτησε μόνος του.
 
Kι'εμένα αν μου το'κανε όχι μόνο δε θα δυσανασχετούσα να το "αγνοήσω" αλλά θα το επαινούσα κιόλας που πέτυχε - κατάφερε να μιμηθεί, γιατί αυτό περιμένει εκείνο! Το θαυμασμό, τα γλυκόλογά σου! Πώς όταν σου λέει "σ'αγαπώ" καμαρώνεις και κάτι άλλο δεν το αποδέχεσαι; Και θα επαναλάβω της Φράνιας "Τέλεια περνάτε, απλά δεν το ξέρετε"!
 
Οοδωρε δυστηχως δεν γινεται τιποτα. Κι εμας τα ιδια κανει, μιμειται το κουδουνι της πορτας, τον συναγερμο, τον ηχο του σταθερου, και του κινητου τηλεφωνου, και απανταει κιολας : λεγεται παρακαλω...: . Πολες φορες κι εγω δεν ξερω εαν κτυπα πραγματι το τηλεφωνο, η ειναι η Σεβαχ. Αφου διαλεξαμε παπαγαλο που μιμειται θα τα εχουμε αυτα.
 
Συμφωνώ παιδιά, πρέπει να είναι υπέροχη εμπειρία... Θα 'θελα να έβλεπα τους παπαγάλους σας από μια μεριά... Πρέπει να έχουν πολύ γέλιο. :D
 
Back
Top