Αναπαραγωγή Μηπως τελικα δεν εχουν πουλακια;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης giouli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

giouli

PB New Member
Εγγραφή
28 Μαρ 2009
Μηνύματα
50
Πόλη
Κατερίνη
εχω ενα ζευγαρι καναρινια που εχουν κανει αυγα πριν 2 βδομαδες αλλα τα αυγα ακομα δεν εσπασαν μου φαινοντε μαυρα τι μπορει να συμβαινει;
 
οκ τοτε ποτε θα καταλαβω οτι κατι δεν παει καλα; Μεχρι ποτε να περιμενω;
 
και μια ακομα ερωτηση εχω αλλα 2 ζευγαρια κοκκινα τα εχω ενα μηνα μαζι αλλα ακομα δεν ζετγαρωσαν γιατι;
 
Μηπως δεν ειναι ετοιμα ακομα;Ειδες το θηλυκο να προσπαθει να φτιαξει φωλια και να τα'ι'ζεται με το αρσενικο; Γενικως εκανες καποια προετοιμασια;Διαβασες τα αρθρα που σου προτεινε ο κ. Μακης;Κοιταξε τα αρθρα και πιθανον να σε βοηθησουν να λυσεις καποιες αποριες.
 
οκ τοτε ποτε θα καταλαβω οτι κατι δεν παει καλα; Μεχρι ποτε να περιμενω;

Εξαρταται απο το πότε έκατσε η καναρα να κλωσσίσει τα αυγά...Αν εκατσε απο το πρώτο αυγό ίσως αύριο να έχεις την πρώτη άφιξη. Αν έκατσε απο το τελευταίο αυγό, περίμενε λιγες μερες ακόμα.
Ποσα αυγά έκανε; Κρατησες ημερομηνίες γεννήσεως των αυγών;

Οπως και να εχει, αν περάσει μια εβδομάδα ακομα και δεν έχεις καποια άφιξη να αρχισεις να ανησυχεις...
 
τα αυγα μου φανηκαν οτι ειναι ενταξει η αληθεια ειναι οτι η θυληκια δεν εκατσε απο το προτω αυγο αλλα εκανε 2 και μετα αρχισε να καθετε συνολο εκανε 5 αλλα το πρωτο το φαγανε δεν ξερω γιατι τη μια μερα ηταν στη φωλια και την αλλη δεν υπηρχε τιποτα
 
το οτι δεν καθησε απο το 1ο αυγο ειναι λογικο. Μπορει σημερα η τις επομενες 2 μερες να δεις πουλακι εφοσον ειδες σπορο στην ωοσκηση.
 
Back
Top