Γενικά Μια βοηθεια στην ονοματοδοσια

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης yiorgo
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

yiorgo

PB New Member
Εγγραφή
22 Σεπ 2015
Μηνύματα
72
Πόλη
Χίος
Λοιπον για τη θηλυκη εχω καταληξει στο Νήλα, για το αρσενικο ειμαι μεταξυ των παρακατω 3
 
Θα είναι διαπολιτισμικό το ζευγάρι; Γιατί το Πίπης και το Pepper μονο για Αφρικάνικα δε μοιάζουν...
👍δικιο εχεις αλλα δεν εβρισκα κατι αλλο. αν εχεις καμια προταση, πες την.
 
No worries Διαπολιτισμικοτης, 👎ναι... Τωρα στα χρονια του Συριζα φιλε μου.LOL
 
Τελικά αποφάσισες; :)

Ειμαι προς ενα ονομα προσανατολισμενος, ειπα οτι βγει απο το γκαλοπ που εβαλα, αυτο θα ειναι το τυχερο του, για ονομα, παντως μεχρι στιγμης το αποτελεσμα του γκαλοπ ειναι ομοιο με το ονομα στο οποιο κλεινω κι εγω. Θα αφησω ακομη για λιγες ημερες το γκαλοπ ανοικτο κ βλεπουμε. Μεσα σε λιγες μερες το σιγουρο ειναι οτι θα εχει βαπτισθει απο εσας που απαντησατε στο γκαλοπ και σας ευχαριστω γι αυτο!
 
:DΤο Βαφτηστηρι σημερα ειπε τα πρωτα λογακια του :D
Ο μικρουλης σημερα ειπε τα πρωτα ασυναρτητα λογακια.
Καθε πρωι 8παρα αρχιζουν να φωναζουν κ τα 2 . ειναι απο πριν ξυπνια γιατι τα ακουω να φερνουν βολτες πανω κατω, με το που αρχισει να φεγγει. μετα τις 7:30 παντως αρχιζουν σαν να θεν να με ξυπνησουν (σημειωτεο οτι εχουν οπτικη επαφη με το δωματιο που κοιμαμαι κ βλεπουν αν ειμαι στο κρεβατι η οχι) Σημερα εκτος του γνωστου σφυριγματος του (αυτο το σκουξιμο που κανουν τα ρινκς, γιατι κελαηδημα δε τ ο λες) ο μικρουλης που λεμε να βαπτισουμε, καθήμενος στην πατίστρα του φαγητου, άρχισε αρχικα να σκουζει, μετα να λεει κατι ακαταλαβιστικα, σαν να ακουσα ενα πίκαμπου(του το λεω συχνα), και μετα αρχισε επιφωνηματα ευχαριστησης, λες και το χαιδευε καποιος. Εκανε αυτο το σκηνικο 4 φορες, μεχρι να φυγω για τη δουλεια. Ο μικρουλης ειναι στον 5ο μηνα.
 
:DΤο Βαφτηστηρι σημερα ειπε τα πρωτα λογακια του :D
Ο μικρουλης σημερα ειπε τα πρωτα ασυναρτητα λογακια.
Καθε πρωι 8παρα αρχιζουν να φωναζουν κ τα 2 . ειναι απο πριν ξυπνια γιατι τα ακουω να φερνουν βολτες πανω κατω, με το που αρχισει να φεγγει. μετα τις 7:30 παντως αρχιζουν σαν να θεν να με ξυπνησουν (σημειωτεο οτι εχουν οπτικη επαφη με το δωματιο που κοιμαμαι κ βλεπουν αν ειμαι στο κρεβατι η οχι) Σημερα εκτος του γνωστου σφυριγματος του (αυτο το σκουξιμο που κανουν τα ρινκς, γιατι κελαηδημα δε τ ο λες) ο μικρουλης που λεμε να βαπτισουμε, καθήμενος στην πατίστρα του φαγητου, άρχισε αρχικα να σκουζει, μετα να λεει κατι ακαταλαβιστικα, σαν να ακουσα ενα πίκαμπου(του το λεω συχνα), και μετα αρχισε επιφωνηματα ευχαριστησης, λες και το χαιδευε καποιος. Εκανε αυτο το σκηνικο 4 φορες, μεχρι να φυγω για τη δουλεια. Ο μικρουλης ειναι στον 5ο μηνα.
Καλή συνέχεια και το Πάσχα λαμπάδα θα του φέρουμε!
 
  • Like
Αντιδράσεις: yiorgo
;) Xαχα λαμπαδιτσες απο τους νονους! Alic & Γιαννης thanks αρχικα για τα ωραια μηνυματακια σας, θα προσπαθησω να τον τραβηξω video την ωρα που λεει τα δικα του ακαταλαβιστικα. Η πλακα ειναι οτι παει στο σουπιοκοκαλο κ τα κανει αυτα(δεν ειναι σουπιοκοκαλο ακριβως ειναι σαν μεγαλο σαπουνι ασπρο, ασβεστιο ) τριβει τη μυτη του πανω σε αυτο κ καταλεει, ειναι σαν να του μιλαει. υποσχομαι videaki ή φωτο του μικρου μας.
 
Να σαι καλά κουμπάρε! Περιμένουμε!

Αν έχεις όπως αυτά στα αριστερά
83121059.jpg

καλύτερα να πάρεις αυτά που είναι στα δεξιά.. αυτά είναι αυθεντικά κόκκαλα σουπιάς! 😉
 
😉 Xαχα λαμπαδιτσες απο τους νονους! Alic & Γιαννης thanks αρχικα για τα ωραια μηνυματακια σας, θα προσπαθησω να τον τραβηξω video την ωρα που λεει τα δικα του ακαταλαβιστικα. Η πλακα ειναι οτι παει στο σουπιοκοκαλο κ τα κανει αυτα(δεν ειναι σουπιοκοκαλο ακριβως ειναι σαν μεγαλο σαπουνι ασπρο, ασβεστιο ) τριβει τη μυτη του πανω σε αυτο κ καταλεει, ειναι σαν να του μιλαει. υποσχομαι videaki ή φωτο του μικρου μας.
Aνυπομονούμε!
 
Αν έχεις όπως αυτά στα αριστερά
83121059.jpg

καλύτερα να πάρεις αυτά που είναι στα δεξιά.. αυτά είναι αυθεντικά κόκκαλα σουπιάς! 😉

Ναι σαν αυτα αριστερα ειναι, αλλα σε τουβλο τετραγωνο μεγαλουτσικο. Ζητησα σουπιοκοκαλο αρχικα στον πετσοπα, και μου λεει "δεν το εχεις ασβεστιο; Παρε αυτο που θα σου κρατησει κ πανω απο 2μηνες " και μου εδωσε αυτα, δινοντας μου να καταλαβω οτι σουπιοκοκαλο=ασβεστιο. Δεν παιζονται τελικα αυτοι οι πετσοπαδες

Να σαι καλά κουμπάρε! Περιμένουμε!

:DΧαα😀 Κουμπαρακια Αlic & Γιαννη82 καλημερα. 👍
Επροσπαθησα σημερα να τα τραβηξω βιντεο την ωρα που αρχιζε τη γρινα το αβαφτιστο, αλλα με το που εβλεπε το τηλεφωνο να το γυρνω προς αυτα, σταματαγε. Εχω ομως καλα νεα, σημερα αγορασα το νεο κλουβι τους, κλουβα δηλαδη πολυ μεγαλο, και τους αγορασα κ 3 παιχνιδακια, πιστευω να προλαβω να ανεβασω φωτο τους σημερα, αν οχι, θ α τις ανεβασω σιγουρα αυριο.
 
Back
Top