Γενικά Μια νέα καρδερίνα

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης leon
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

leon

PB Member
Εγγραφή
23 Μαϊ 2008
Μηνύματα
109
Πόλη
Έδεσσα
Καλήμέρα σε ολους...
Πρίν απο ένα μήνα πήρα στην κατοχή μου μια καρδερίνα(δωρο χριστουγέν, απο τον #αί βασίλη#)την όποια την πήρα απο ένα pet shop στην θεσσαλ. Γιατί δεν υπήρχε εκτροφης στην περιοχη μου(απ όπου έχω πάρει παλιότερα ένα σκαρθί το οποίο αν κ εκτροφης λογικη τιμη)αν κ για να πω την αλήθεια ζητούσαν τρελά λεφτα για να μου φέρουν μια(καρδερινα κ ούτε να την δείς έτσι)😕... Τι να πώ!
"Ομως τωρα πια την έχω αν μπορεσω θα ανεβάσω κάποια στιγμή κ φώτο. Να την δειτε έχει πολυ ωραία κ ζωντανα χρώματα έχει κ δεκα μέρες που κελαηδα κ είμαι αρκετά ευχαριστ. Δεν είχα ποτέ σκεφτεί να αγοράσω αλλα απο την στιγμή που ακουσα μια καρδερίνα(εκτροφης όπως μου τόνισε ο ιδιοκτητης της) εξω σε ένα μαγαζί της πόλης,έπαθα πλακα, τα έλεγε καλα έτσι εκρινα εγώ με την λιγοστή εμπειρία μου στα πουλιά. 😉
 
να τη χαίρεσαι leon και καλορίζικη να είναι.. Έχει δαχτυλιδάκι στο πόδι της; Πόσο την αγόρασες; Ανέβασε φωτογραφία να την δούμε αν μπορέσεις!
 
Να σαι καλά,έχει δαχτυλιδι το οποίο όμως δεν λέει κατι πάνω όπως τα καναρίνια που έχωκαι σε αυτό έχω μια αμφιβολία για την ηλικία της αυτός μου είπε ότι τον μάη κάνει δύο χρόνια κ πως απο την κλουβα βγήκε στους έξι μηνες,τώρα τι ακριβώς εννοεί ίσως γνωρίζετε κατι παραπάνω εσείς,το κόστος ήταν στα 90 € κ έδω μου ζητησαν για μια που θα μου εφερναν130€ εως 170€. Δεν ξέρω τις τιμές ίσως με γελασαν, δεν με πειραζει όμως τώρα εγινε κ κυρίως εγινε αυτο που ήθελα κ βλέπω πως κ η καρδερίνα είναι καλα...
 
Back
Top