Γενικά Μια νύφη για τον Αλέξανδρο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Georgina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Georgina

PB Supporter
Εγγραφή
11 Σεπ 2006
Μηνύματα
6.134
Πόλη
Αθήνα
Μια νύφη για τον Αλέξανδρο!

Να σας συστήσω το νέο μέλος της οικογένειας!

Την Βαφτίσαμε Σίσσυ, αλλά την φωνάζουμε και Μικρή Λουλού και Μιλουπίτσα! Ειναι μια νύφη για τον Αλέξανδρο τον Μεγα!

Ειναι ήδη μελος της οικογένειας εδω και 10μερες περίπου! Ειναι το δώρο γενεθλίων του γιού μας! ( Τα γενέθλια είναι πάντα μια καλή ευκαιρία να παρουσιάζει κανείς καινούρια πουλιά στο σπίτι!)
 

Συνημμένα

  • παπαγαλάκια!!!!!!! 025.webp
    παπαγαλάκια!!!!!!! 025.webp
    27,8 KB · Προβολές: 90
  • 10-08 110.webp
    10-08 110.webp
    31,5 KB · Προβολές: 92
Συγχαρητηρια για το νεο μελος🙄... Και καλους απογονους, αλλα για τι πουλια μιλαμε; 😕
 
Απιστευτα ομορφη ειναι η μικρουλα! :D Να τη χαιρεστε Τζωρτζινα! 🙂

Lutino Budgie ειναι Φωτη! 😉
 
Απιστευτα ομορφη ειναι η μικρουλα! :D Να τη χαιρεστε Τζωρτζινα! 🙂

Lutino Budgie ειναι Φωτη!

τωρα την ειδα! Πριν δεν υπηρχαν οι φωτογραφιες! 🙄να σου ζησει η κουκλιτσα! Πως φενεται στον μεγα;😛
 
Φωτη μου κοιτα να δεις! Με τον Αλεξανδρο εχουν ένα πρόβλημα επικοινωνιας, καθότι ο Αλέξ, όντας στην οικογένεια εδω και 3 χρόνια περίπου και κανοντας παρέα μονο με καναρίνια και καρδερινοκάναρα, μιλάει μονο την Καναριστική γλώσσα. Ετσι εκεινη τον καλεί με παπαγαλοκελαηδήματα και εκείνος απαξιεί προς το παρών ή ανταπαντάει με καναρινοκελάηδημα! Ευελπιστω να συναψουν διπλωματικές σχέσεις και ετσι εβαλα μαζί και το 3 πουλάκια... Και τωρα αποτελούν ένα ευτυχισμένο τρίο! Η συνύπαρξη είναι ειρηνική και το μελλον θα δείξει!
 
Τέλειο!'εχω ολόιδιο,θυληκό,τσαχπίνικο, αγαπησιάρικο!
Το όνομά της;"ξε-πουπουλίτσα"
όταν την παρέλαβα στα χέρια μου, είχε μόνο στο κεφάλι πούπουλα!
να τη χαίρεστε να την καμαρώσετε και στη φωλιά, με μικράκια!
 
ειναι κουκλα και μοιαζει παρα πολυ με τον πισπιρηκο μου(το πρωτο που πηρα)
 
Να την χαίρεστε Τζωρτζίνα! Είναι πολύ όμορφη! Αυτό το "καναρινοκελάηδημα" θα ήθελα να το ακούσω!:D
 
Είναι πανέμορφη! Φτου, φτου, φτου!
 
Αμαν! Καρδιες καιει! Κινδυνευουμε εδω μεσα! Να την χαιροσαστε! Και πιο συχνα σε παρακαλουμε Τζινα να την μοιραζεσαι μαζι μας! Οσο για το ονομα..χα κανενα σχολιο! Κρατιεμαι με το ζορι αλλα.. Κρατιεμαι! Σοφια Πουπουλιτσα εχω και γω και Μη-σουπιτσα!:D
 
Back
Top