Διατροφή Μιγμα αυγοτροφης

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Titribit
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
Εγγραφή
4 Μαρ 2015
Μηνύματα
394
Πόλη
Αθήνα
Πηρα την αυγοτοφη της Cede(ξηρη) και ο καναρος μου φαινεται να μην την προτιμα ☹

Σκεφτομουν να την χρησιμοποιησω σαν βαση λοιπον και να την εμπλουτισω με εξτρα αυγο,τριμενο καροτο και μπροκολο και ισως να της εδινα μια πατε υφη με λιγο υγρασια απο σκορδονερο ή/και ριγανελαιο

Επειτα να την χωρισω σε μεριδες και να την καταψυξω

Τι λετε; :)
 
Αντώνη όταν βάζουμε κάτι νέο στην διατροφή τους θέλουν λίγο χρόνο μέχρι να το αποδεχτούν και να το φάνε ποιο άνετα, για αυτό υπομονή και θα την μάθει την αυγοτροφη σου...
 
Ο δικος σου ο μικρος την τρωει, οταν πηγα σπιτι του φιλου μου για την καθιερωμενη ημερησια επισκεψη/φροντιδα το ειχε εξαφανισει 😛

Ο δικος μου σφυριζει αδιαφορα 😛
 
Αντώνη το αναφέρεις αυτό επειδή νομίζεις ότι έτρωγε ίδη σε εμένα ε; 😀! Ξέρεις από πότε έχει να φαΐ αυγοτροφη; Από τον Σεπτέμβριο... Έτυχε να του αρέσει η γεύση μάλλον πολύ κ έπεσε με τα μούτρα!
 
Πηρα την αυγοτοφη της Cede(ξηρη) και ο καναρος μου φαινεται να μην την προτιμα ☹
Αντώνη ξέρεις πως τις ξηρές αυγοτροφές τις αναμιγνύουμε και με νερό έτσι; Το λέω μην τους την έδωσες σκέτη και γι αυτό δεν την έφαγαν... εγώ το έχω κάνει αλλά τα δικά μου έπεσαν με τα μούτρα. 😎

Σκεφτομουν να την χρησιμοποιησω σαν βαση λοιπον και να την εμπλουτισω με εξτρα αυγο,τριμενο καροτο και μπροκολο και ισως να της εδινα μια πατε υφη με λιγο υγρασια απο σκορδονερο ή/και ριγανελαιο
Τέλεια ίδεα! Για έμπνευση δες και την σπιτική αυγοτροφή που τους φτιάχνω επί χρόνια! Ίσως πάρεις καμία ιδέα! 😉

ακόμα κ μέσα σε παγοθηκες.
😀 απίθανη ιδέα! Δεν μου είχε περάσει ποτέ απ το μυαλό! Εγώ χωρίζω ανά μερίδες και η κάθε μερίδα είναι για όλα τα πουλάκια για μια ολόκληρη μέρα (ένα κουταλάκι του γλυκού ανά καναρίνι). :)
 
Back
Top