Γενικά Μικρο και γονεις

valantis1

PB Member
Εγγραφή
23 Μαρ 2008
Μηνύματα
647
Πόλη
Λάρισα
Αυτο στη μεση ειναι το μικρο καναρινακι μου και ειναι 14 ημερων.
Ομως αμα δειτε οι γονεις ειναι κιτρινοι και το μικρο σκουρο χρωμα περιεργο.
 

Συνημμένα

  • mikro-goneis.webp
    mikro-goneis.webp
    21,2 KB · Προβολές: 127
να τον χαιρεσε τον μικρο ειναι ολα πολυ ομορφα πουλια το χρωμα θα ευθηνετε μαλλον στο οτι καποιος απο τους προγονους των γονεων ηταν καφε ετσι και το μικρο τραβηξε απο εκει.
 
Πολυ όμορφα όλα, να σου ζήσουν. Όσο για το χρώμα δεν είναι περίεργο. Έχει πάρει απο το καναρίνι που κάθεται απο δεξιά. Είναι το γονίδιο απο τους "παππούδες" του.
 
Λες να τον έχει απατήσει η κανάρα σου τον άντρα της;
Και όχι τίποτε άλλο... μπόρει να εμφανιστεί από το πουθενά κανείσ και να ζήταει την πατρότητα!
να σου ζήσει!
 
Καλησπέρα και χρόνια πολλά.
Όπως σου προείπε ο red, έχει πάρει από το φτέρωμα του δεξιά πουλιού. Φέρνει πρός ιζαμπέλα, αλλά να ξέρεις ότι αν του χορηγήσεις χρωστική, κίτρινη, μετά την 7η εβδομάδα ή όταν θα έχει αναπτύξει πλήρως το φτέρωμα της ουράς και των πτερυγίων, είναι πολύ πιθανό να έχεις μετά την πτερόρροια ένα πουλί ίδιο κατά 80% με το δεξιά καθήμενο γονέα του.
Φιλικά,
 
Τι ωραίο στιγμιότυπο! Να σου ζήσει. Δεν ξέρω και πολλά για καναρινια αν και έχουμε 6 αυτή την στιγμή. Εγώ δεν ασχολούμαι μαζί τους. Λατρεύω τους παπαγάλους επειδή είναι πιο... Αναρχικοί! Τοσο μικρό και βγήκε από την φωλιά; Τα παπαγαλάκια μου 30 ημερών άρχισαν να βγάζουν το κεφαλάκι έξω από την φωλιά!
 
Back
Top