Γενικά Μου έπεσε το κλουβί με το ringneck κάτω

Εγγραφή
9 Απρ 2019
Μηνύματα
231
Καλησπέρα παιδια πριν λίγο είχα ένα μικρό ατύχημα με το ringneck μου. Έτσι όπως πήγαινα το κλουβί επάνω γλίστρησε και μου έπεσε το κλουβί κάτω. Τι επιπτώσεις θα έχει αυτό στο ringneck μου. Γιατι φάνηκε να τρόμαξε πολύ
 
Παρακολούθησε το πουλί να δεις μήπως χτύπησε κάπου, δηλ προσπάθησε να καταλάβεις αν κάτι το ενοχλεί, μήπως έχει μαζεμένο κάποιο πόδι, μήπως κάνει κάτι ασυνήθιστο.
 
Όχι παιδια δεν έπεσε από πολύ μεγάλο ύψος.Απλα Όταν έπεσε άμεσος σκαρφάλωσε στα κάγκελα και φοβότανε. Μετα άρχισε να φωνάζει για 2 δευτερόλεπτα και μετα σταμάτησε. Πηγα επάνω και άρχισα να του μιλάω και μετα έφυγα δεν μου φάνηκε να χτύπησε κάπου.
 
Όχι παιδια δεν έπεσε από πολύ μεγάλο ύψος.Απλα Όταν έπεσε άμεσος σκαρφάλωσε στα κάγκελα και φοβότανε. Μετα άρχισε να φωνάζει για 2 δευτερόλεπτα και μετα σταμάτησε. Πηγα επάνω και άρχισα να του μιλάω και μετα έφυγα δεν μου φάνηκε να χτύπησε κάπου.
Παρακολούθησε το να δεις και αύριο που θα είναι μέρα..
 
Ε ποσο περισσοτερο; 🙄 ταχει δει ολα το πουλι😵! Αφησε τον καμμια μερα στην ησυχία του να ηρεμησει οπως σου ειπαν τα παιδια! Υπαρχει καποια μεγαλυτερη συμπαθεια προς καποιο μελος της οικογενειας σου;
 
Σίγουρα τρόμαξε πολύ το καημένο. Γιώργο, είπαμε ότι το βασικότερο είναι το πουλάκι να μένει σε ένα συγκεκριμένο μέρος και να μην το μετακινείς.
 
Αρχικά Όχι δεν συμπαθεί κανέναν από την οικογένεια μου γιατί όλους μας φοβατε. Το μετακίνησα γιατί ήθελα να πάω να το βάλω για ύπνο
 
Γιώργο μέχρι να σας μάθει προσπάθησε να μην του αλλάζεις χώρο για κανένα λόγο ώστε να εξοικειωθεί και να μην στρεσαρεται περισσότερο. Στο δωμάτιο σου δεν το έχεις; Που τον πηγαίνεις για να κοιμηθεί;
 
Αρχικά εγώ το πουλί το πηγαίνω επάνω κατά τις 7:30 με 8:00 και εγώ πάω για ύπνο κατά τις 11:00.Αλλά δεν το πηγαίνω ακριβός στο δωμάτιο μου για να μην το ξυπνήσω το πηγαίνω στο ξενώνα όπου δεν υπάρχει κανένας και έχει ησυχία και σκοτάδι[/QUOTE]
 
Back
Top