Γενικά Μου έφυγε το κοκατίλ

Iacovos97

PB New Member
Εγγραφή
8 Νοε 2018
Μηνύματα
15
Μήπως γνωρίζεται πως συμπεριφερομαι συνήθως τα κοκατιλ οταν φεύγουν από το σπίτι;
 
Όπως όλα τα πουλιά που είναι σε κλουβιά.
Στην αρχή σαστισμένα πετούν άναρχα και χωρίς κατεύθυνση.. στη συνέχεια τρομαγμένα ψάχνουν τρόπο να προφυλαχθούν ή να βρουν ασφάλεια και στο τέλος πανικόβλητα και πεινασμένα πλησιάζουν ανθρώπους αναζητώντας βοήθεια.
Τώρα αν πέσουν σε Άνθρωπο. Γλύτωσαν.. αν όχι.

Βάλε φωτογραφίες και το τηλέφωνό σου σε μεγάλη ακτίνα από το σημείο που χάθηκε και να παρακαλάς να πέσεις στον Άνθρωπο που πρέπει αρχικά για να σωθεί ο φίλος σου και στη συνέχεια για να σου το επιστρέψει!
 
Λυπάμαι πάρα πολύ!
Πότε έφυγε;
Συνήθως στην αρχή είναι κάπου εκεί κοντά.
Είναι ήμερο;
Αν ναι βγες έξω και ξεκίνα να το φωνάζεις.

Επίσης άσε ανοιχτό το κλουβί στο μπαλκόνι με φαγητό και βάλε ήχους απο κοκατίλ να ακούει μήπως και γυρίσει!

Πραγματικά εύχομαι όλα να πάνε καλά!
 
Λυπάμαι πάρα πολύ!
Πότε έφυγε;
Συνήθως στην αρχή είναι κάπου εκεί κοντά.
Είναι ήμερο;
Αν ναι βγες έξω και ξεκίνα να το φωνάζεις.

Επίσης άσε ανοιχτό το κλουβί στο μπαλκόνι με φαγητό και βάλε ήχους απο κοκατίλ να ακούει μήπως και γυρίσει!

Πραγματικά εύχομαι όλα να πάνε καλά!
Ευχαριστώ πολύ. Ήρεμο είναι εφευγα από το σπίτι και χωρίς να το καταλάβω καθότανε στον ώμο μου και βγένοντας από την πολυκατοικία έφυγε!
 
Είδες προς τα που πήγε;
Πάντα το επιστρέφουμε στο κλουβί πριν φύγουμε από το σπίτι. Δυστυχώς το κατάλαβες με τον άσχημο τρόπο ☹

Έπρεπε να το φωνάξεις η να πας εκεί που είναι.
Ελπίζω τουλάχιστον να πήγε σε κάποιο σπίτι.
Ενημέρωσε τα πετ σοπ της γειτονιάς σου και βάλε καμία αφίσα εκεί γύρω μήπως το βρει κάποιος και στο επιστρέψει.
 
Δωσε καμια πληροφορια παραπανω, περιοχη κτλ
Περιοχή Αμπελόκηποι Αθήνα περιοχή γύρω από το ΈΛΕΝΑ ΝΟΣΟΚΟΜΕΊΟ. ΧΡΩΜΑ άσπρο κίτρινο και λιγο γκρι.
ΟΝΟΜΑ Πάτρικ
 
Φίλε μου έτυχε και μένα και καταλαβαίνω... Τρέξε σε όσα πετσοπ μπορείς με αγγελία και ενημέρωσε... Μπορεί να το βρει κάποιος άσχετος και το 1ο που θα κάνει είναι να πάει σε πετσοπ για τροφή και κλουβί.
Βάλε και αγγελίες στους δρόμους...
Αν έχεις μπαλκόνι βγάλε το κλουβί με το φως ανοιχτό.
Αν μπορείς ψάξε σε πάρκα μόνος ή με φίλους σου.

Κρίμα ☹
 
Φίλε μου έτυχε και μένα και καταλαβαίνω... Τρέξε σε όσα πετσοπ μπορείς με αγγελία και ενημέρωσε... Μπορεί να το βρει κάποιος άσχετος και το 1ο που θα κάνει είναι να πάει σε πετσοπ για τροφή και κλουβί.
Βάλε και αγγελίες στους δρόμους...
Αν έχεις μπαλκόνι βγάλε το κλουβί με το φως ανοιχτό.
Αν μπορείς ψάξε σε πάρκα μόνος ή με φίλους σου.

Κρίμα ☹
Γειά σου φιλαράκι. Πήγα με αγγελία σε πετ σοπ και το πήρε κάποιος κύριος και πήγε να πάρει τροφή στο παπαγαλάκι είδε και την αγγελία όμως έλεγε ότι είναι δικός του αλλά στην αρχή έλεγε ότι μόλις τον βρήκε και περιέγραψε ακριβώς το παπαγαλάκι που έχασα.. Τουλαχιστο δεν είναι κάπου χαμένο. Ευχαριστώ παντος να είσαι καλά!
 
Back
Top