Αναπαραγωγή Μου εκαναν δωρo 1 ζευγαρι black-red intensive και γεννησαν

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης sainer
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

sainer

PB Member
Εγγραφή
2 Δεκ 2008
Μηνύματα
891
Πόλη
Λαμία
καλησπερα σε ολους.19 απριλιου ειχα τα γενεθλια μου και ενας φιλος μου ξεροντας την αγαπη που εχω για τα κανρινια μου εκανε δωρο 1 ζευγαρι black-red intensive.🙄(τη ρατσα που μου αρεσει την εμαθε απο την αρραβωνιαστικια μου😛)τα εβαλα λοιπον σε μια ζευγαρωστρα ξεροντας οτι ειναι αργα για ζευγαρωμα και τα εβαλα στο σπιτι μου και οχι στο χωρο εκτροφης μου. Τα πουλια ηταν και τα 2 πυρωμενα και την επομενη μερα ειδα να σκιζεουν εφημεριδες. Εβαλα λοιπον μεσα φωλια και νημα και εβγαλα το χωρισμα απο τη μεση.22 απριλιου η καναρα ειχε ετοιμη τη φωλια και 25 απριλιου εκανε το 1ο της αυγο απο τα 4 που εκανε συνολικα.σημερα το πρωι εκανα ωοσκοπηση και ειδα οτι 2 απο τα 4 αυγα εχουν σποροηταν το καλυτερο δωρο που πηρα και ηθελα να μοιραστω μαζι σας ολυ την χαρουμενη εμπειρια που ειχα και εχω! Αν και τοσο αργα ελπιζω να παρω καποια πουλακια απο το ζευγαρι αυτο!
 
Με το καλο να βγουν τα μικρα.Βαλε μας καμια φωτογραφια του ζευγαριου.
 
φωτη θα βαλω αν προλαβω το απογευμα. Αλλιως αυριο σιγουρα.
 
Σε θελει Γιωργο το θεμα σε θελει...
Εισαι τυπος που εχει καρπερα πουλια... 😉
Ολα αυτα σου συμβαινουν πιστευω γιατι δεν αγχωνεσαι και εισαι χαλαρος... Ενημερωνεσαι σωστα και πραττεις αναλογως..
Αλλα το σημαντικοτερο ειναι οτι πρωτα ενημερωνομαστε και μετα κανουμε αναπαρραγωγες!
Να τα χαιρεσαι!
 
σιγουρα η ενημερωση ειναι κατι το οποιο μας βοηθαει γενικοτερα αλλα στο συγκεκριμενο θεμα νικη μου μαλλον ημουν τυχερος. Τετοια εποχη να παει καποιος ασχετος με τα καναρινια και να διαλεξει 1 ζευγαρι για να μου το παρει δωρο και να μου βγαλουν και πουλακια! Ευχαριστω πολυ για την ευχη σου!
 
Back
Top