Φροντίδα Μπάνιο για Παπαγάλο (Μονκ)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης liaktas
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

liaktas

PB New Member
Εγγραφή
22 Αυγ 2022
Μηνύματα
167
Πόλη
Νεο Φαληρο
Καλησπέρα, μια σύντομη ερώτηση έχω αυτές τις δυο παιδικές λοσιόν με μηλόξυδο κάνουν για μπάνιο του Παπαγάλου;

Ευχαριστώ…
 

Συνημμένα

  • 58E996EC-FD3F-4C4C-A26A-5223326F383A.webp
    58E996EC-FD3F-4C4C-A26A-5223326F383A.webp
    288,2 KB · Προβολές: 11
  • 000A36B4-6E82-4337-A55C-F7D2B8573FB8.webp
    000A36B4-6E82-4337-A55C-F7D2B8573FB8.webp
    93,6 KB · Προβολές: 11
@jimakosk υπάρχουν επιλογές, νερό με μηλόξυδο, νερό με αλόη και έχουν και αυτά τα ιαματικά ανθό Λουτρά και σαμπουάν που προτείνουν με διάφορα αρώματα…
 
@meniam ναι και εγώ αυτό έκανα, την έπλενα με αλόη ή μηλόξυδο απλως επειδή μου μυρίζει λίγο τις τελευταίες μέρες για αυτό ρώτησα… Έχω δει και αυτά τα σαμπουάν τις Landmark και για αυτό…
 
Δεν θα έβαζα ποτέ σαμπουάν ή μηλόξυδο στο μπάνιο επειδή κάποιος τα πουλάει ή το λέει στο internet.
Πουλιά είναι, δεν είναι σκυλιά για να τα σαπουνίσεις και να τα ξεπλύνεις.
 
μπορείς απλά να βάλεις μηλοξυδο από το σούπερ μάρκετ

Το μηλοξυδο των super markets δεν έχει καμία ιδιότητα απολύτως από αυτές που θεωρητικά δινει στο μπάνιο ενός πτηνού.

Το μηλοξυδο που μπαίνει στο μπάνιο των πτηνών πρέπει να είναι βιολογικό,μη παστεριωμένο και αφιλτραριστο για να υπάρχει το ιζημα.
 
απλως επειδή μου μυρίζει λίγο τις τελευταίες μέρες για αυτό ρώτησα…
Τα πουλιά έχουν την δική τους μυρωδιά. Δεν μπορείς να περιμένεις να φύγει.
 
Εγώ πρόσφατα αγόρασα μηλοξυδο της evia parrots που ειναι ειδικό για πουλακια και ρίχνω 3 σταγονες στην μπανιέρα του συμφωνα με τις οδηγίες.

Το μηλόξυδου λέγεται ότι κάνει καλό στο πτέρωμα και βοηθάει στην περιοδο της πτερορροιας αλλά καλυτερα να βάλεις αυτό που σου έγραψα καθώς η λοσιόν όσο και φυτική και να είναι απευθυνεται σε ανθρώπους και οχι σε ζωάκια.


 
Back
Top