Ασθένειες Μπάτζι έχει θέμα με την αναπνοή;

Vasiliki Vlahogianni

PB New Member
Εγγραφή
2 Ιουλ 2021
Μηνύματα
32
Πόλη
Θεσσαλονίκη
Καλησπέρα, ένα από τα δύο μπατζι που πήρα πριν λίγες μέρες βλέπω ότι όταν κοιματε η ουρά του σαν να τρέμει, ξέρω ότι αυτό μπορεί να σημαίνει ότι έχει θέμα με την αναπνοή, να ανησυχώ ή είναι επειδή ειναι οι πρώτες μέρες και δεν έχει συνηθίσει ακόμα;Γενικά κοιμάται περισσότερο από το άλλο συχνά μέσα στην μέρα.

Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Βάλτους ένα ματάκι. Τα ματιάσαμε τέτοια κουκλάκια.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Βέβαια στο βίντεο μιλάει για κοκατίλ αλλά και αυτή είχε το θέμα με το τρέμουλο. Μετά από λίγες ημέρες προσαρμόστηκε μια χαρά. Ελπίζω να βοήθησα καθώς δεν έχω παπαγαλάκια.
 
Εαν λες για το πρασινο που ειναι η ουρα του καθετα , τα δικα μου καθονται ετσι οταν εχουν κανει μπανιο.
 
Νομίζω ότι θα πρέπει να ανησυχείς, η στάση του σώματος του δείχνει ασθένεια (ελαφρώς φουσκωμένο, το τρέμουλο της ουράς και η κάθετη θέση της όταν στηρίζεται στην πατηθρα, η υπνηλία) είναι συμπτώματα που πρέπει να αξιολογούνται.
Άν βλέπεις ότι την περισσότερη ώρα της ημέρας είναι υποτονικό και κάθεται συνέχεια σε ένα κλαδί τότε θα πρέπει να απευθυνθείς σε κάποιον ειδικό.
Τα περιττώματα του είναι φυσιολογικά;

 
Καλυτερα να μιλησεις με εναν πτηνιατρο τοτε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: marapo
Έχω καινούργια ενημέρωση πήγαμε τελικά εχτές σε πτηνιατρο και μας είπε ότι λογικά έχει μικρόβια στο αναπνευστικό. Θα παίρνει αντιβίωση για δύο βδομαδες.
 
Back
Top