Αναπαραγωγή Μπαίνουν 2 ζευγάρια καναρινιων σε 60ρα ζευγαρωστρα;

vasilis aegina

PB New Member
Εγγραφή
12 Ιαν 2014
Μηνύματα
122
Πόλη
Αίγινα
Καλημέρα σε μια 60ρα ζευγαρωστρα μπορούμε βα βαλουμε 2 ζευγαρια;(τ εχω δει)θελω να μου πειτε την γνώμη σας
 
Αναπαραγωγή τν ανοιξη οχι τωρα😛

Ναι η αναπαραγωγη γινεται την Άνοιξη, αλλα δεν λες ξεκαθαρα τι ρωτας.. 😎 Ρωτας για τωρα για να περασει ο χειμωνας ή για την Ανοιξη για να αναπαραχθουν;
 
Την ανοιξη! Αν μπορω να βαλω 2 ζευγαρια για αναπαραγωγή σε μια ζευγαρωστρα
 
ρε φιλε και 30 μπλουζακια μπορεις να βαλεις σε ενα σακβουαγιαζ, αλλα θα βγουν τσαλακωμενα!
ουτε για αναπαραγωγη, αλλα ουτε για το χειμωνα!
 
Τα πουλια ολο τον χειμωνα -περιοδο συντηρησης πρεπει να γυμναζουν τα φτερα τους. Επιπλεον δεν πρεπει να ειναι μαζι τα αρσενικα με τα θηλυκα.
Στην 60αρα ισως να χωρανε 4 πουλια οχι ομως οτι θα ναι ανετα, εγω βαζω ας πουμε 6 φετινα σε 90αρα μεχρι την πτεροροια.
Επιπλεον το καθε πουλι πρεπει να εχει τον δικο του χωρο. Εκει θα εχεις πολλους τσκωμους και ισως σπασίματα αυγων-θανατους νεοσσων.
Και στους 25 ποντους μπορεις να τα βαλεις να ζευγαρωσουν δεν ειναι ομως το καλυτερο.
 
Συμφωνώ απόλυτα με τους προηγούμενους που μίλησαν, κι γω διαφωνώ, και να προσθέσω ότι το χώρισμα έχει ιδιαίτερη σημασία και παίζει πολύ σημαντικό ρόλο κατά τη διάρκεια της αναπαραγωγής! Κάθε ζευγάρι σε μια ζευγαρωστρα.
 
Back
Top