Γενικά Μπιξ Μπιξ και Μπομπιλα Lovebirds (δυο δυο σαν τους Χιωτες)

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης mariah
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

mariah

PB Member
Εγγραφή
13 Οκτ 2008
Μηνύματα
2.011
Πόλη
Περιστέρι
Σας παρουσιαζω παλι τα μονακριβα Lovebirds μου τον Μπιξ Μπιξ και τη Μπομπιλα. Σαν τους Χιωτες πανε μαζι! Απολαυστε τα χρωματα απο τα μικρα μου σκανταλιαρικα πλασματακια!
 

Συνημμένα

  • P1010278.webp
    P1010278.webp
    76,8 KB · Προβολές: 93
  • P1010280.webp
    P1010280.webp
    69,7 KB · Προβολές: 95
  • P1010282.webp
    P1010282.webp
    67,2 KB · Προβολές: 95
  • P1010283.webp
    P1010283.webp
    70,9 KB · Προβολές: 92
  • P1010286.webp
    P1010286.webp
    83,2 KB · Προβολές: 91
Σαν μικρά ουράνια τόξα είναι! Να είναι πάντα γερά Μαράκι και σύντομα να τα χαρείς κι έξω από το κλουβάκι! 🙂
 
Μαρακι μου να σου ζησουν και παντα γερα:)
Αντε να δουμε και πανεμορφους απογονους μια μερα 😉
 
Σας ευχαριστω κοριτσια και τις δυο σας! Μακαρι να ειναι αληθινο ζευγαρι διοτι δε μου φαινεται να ειναι.Αλλα δε με πειραζει. Καλα τα πανε και ειναι αγαπημενα. Ριχνουν και κατι τσιμπιες μερικες φορες αλλα τα πανε πολυ καλα γενικα.
 
Εκπληκτικά, χαριτωμένα, πανέμορφα! Μου αρέσει που βρίσκονται κοντά κοντά σε τέτοιες στάσεις που δεν ξέρεις ποιά να πρωτοθαυμάσεις! Τα χρώματά τους εντυπωσιακά! Και είναι πολύ περιποιημένα! Να τα χαίρεσαι!
 
Μαρία να σου ζήσουν! Εχουν μια εκφραστικότητα στο βλέμμα, θαρρείς πως θα σου μιλήσουν με τα ματια!

Μπράβο που τα εχεις τόσο προσεγμένα!
 
Σας ευχαριστω ολους παιδια για τα καλα σας λογια. Μ'αρεσει πολυ να τα φροντιζω τα μονακριβα μου.
 
Είναι πολύ όμορφα και φαίνεται να τα πηγαίνουν και καλά μεταξύ τους. Είναι ήμερα;
 
:)Πανεμορφα ειναι Μαρακι, να τα χαιρεσαι! Μοιαζουν μεταξυ τους τοσο πολυ!:D
 
Να τα χαιρεσαι Μαρια:)Ευχομαι τελικα να βγει ζευγαρακι και να δεις απογονους τους.
 
Είναι πολύ όμορφα και φαίνεται να τα πηγαίνουν και καλά μεταξύ τους. Είναι ήμερα;

Ευχαριστω Μαρακι! Οχι δεν ειναι ημερα. Ναι τα πανε καλα μεταξυ τους.Βεβαια δε λειπουν και οι καβγαδες!

:)Πανεμορφα ειναι Μαρακι, να τα χαιρεσαι! Μοιαζουν μεταξυ τους τοσο πολυ!

Σ'ευχαριστω Σισσυ μου. Ναι οντως ειναι διδυμακια.Αλλα το ενα ειναι μικροτερο απο το αλλο. Τα δαχτυλιδακια τους λενε οτι ειναι γεννημενα το 07 και 05 αντιστοιχα.Αν τα δεις απο κοντα φαινονται απο το μεγεθος.
Να τα χαιρεσαι Μαρια:)Ευχομαι τελικα να βγει ζευγαρακι και να δεις απογονους τους.

Σ'ευχαριστω Φωτακη. Μακαρι να ειναι ζευγαρι.Αν και δε νομιζω διοτι δεν εχω δει ακομα το ακαταλληλον δια ανηλικους!:D

Σας ευχαριστω ολους για τα καλα σας λογια!
 
Ευχαριστω Μαρακι! Σ'ευχαριστω Σισσυ μου. Ναι οντως ειναι διδυμακια.Αλλα το ενα ειναι μικροτερο απο το αλλο. Τα δαχτυλιδακια τους λενε οτι ειναι γεννημενα το 07 και 05 αντιστοιχα.Αν τα δεις απο κοντα φαινονται απο το μεγεθος... λογια!
Μαρία mariah γιατί λες διδυμάκια, αλλά το ένα του '07 & το άλλο του '05; Πάντως εκτός από πανέμορφα, και οι θέσεις που παίρνουν είναι καταπληκτικές! Πάνω - κάτω, δίπλα - δίπλα και σαν καρδούλα εκεί που είναι πλάτη με πλάτη! Να τα χαίρεσαι & ευχαριστούμε!
 
Μαρακι μου θελω να πω ειναι διδυμακια στην εμφανιση και μοιαζουν σαν δυο σταγονες νερο. Σ'ευχαριστω και παλι για τα καλα σου λογια.
 
Να σου ζήσουν ! Θες να πεις ότι δεν είσαι σίγουρη για το φύλο κανενός; Παίζει ας πούμε να είναι και τα δυό αγόρια ή κορίτσια;

Πάντα είχα μια απορία γιατί τα Lovebird τα είπανε έτσι...
Αλλά έτσι όπως τα βλεπω, λογικό μου φαίνεται :D
 
Σ'ευχαριστω. Οντως δεν ξερω το φυλο. Μονο με εξεταση dna.Aλλα δε με πειραζει. Τα πανε καλα.Απ'οτι εχω διαβασει δε νομιζω να υπαρχει προβλημα να ειναι του ιδιου φυλου ειναι γενικα αγαπημενα πουλακια μεταξυ τους και φροντιζει το ενα το αλλο. Εξαρταται και πως θα ταιριαξουν βεβαια αλλα και αν τα παρεις μαζι. Μερικες φορες του ιδιου φυλου μπορει να γινουν territorial.
 
Back
Top