Γενικά Μπορείτε να μου πειτε τι ράτσα είναι το καναρίνι μου;

antonis1996

PB New Member
Εγγραφή
25 Μαϊ 2009
Μηνύματα
123
Πόλη
Πετρούπολη
κοιταχτε το καναρινακι μου... (να μου πειτε γνωμες)!



αν γινεται και ξερεται να μου πειτε τι ακριβως ρατσα ειναι!
 

Συνημμένα

  • user5873_pic11433.webp
    user5873_pic11433.webp
    22,8 KB · Προβολές: 196
  • user5873_pic11429.webp
    user5873_pic11429.webp
    25,4 KB · Προβολές: 170
επειδη εβγαλα και εγω παρομοιο καναρινι προερχεται απο διασταυρωση σκοτς φανσυ με κιτρινο λιποχρωμικο! Ειναι πολυ ομορφο να σου ζησει!
 
επειδη εβγαλα και εγω παρομοιο καναρινι προερχεται απο διασταυρωση σκοτς φανσυ με κιτρινο λιποχρωμικο! Ειναι πολυ ομορφο να σου ζησει!

Είναι ένα κοινό παρδαλό καναρινάκι πολύ όμορφο πράγματι που απολύτως
κανένα χαρακτηριστικό του δεν μοιάζει με ΣΚΟΤΣ ΦΑΝΣΥ.
 
θελω να μου πειτε για πιο λογο τα καναρινια κελαηδανε, για να περασουν την ωρα τους η για κατι αλλο!
 
Τα αρσενικά κελαηδούν, για να προσελκύσουν τα θηλυκά. 😉
 
οταν λεμε πτερορια στα καναρινια τι ακριβως ειναι;



δηλαδη λεμε τον αυγουστο θα μπουν σε πτερορια, τι εννοουμε;
 
οκ,το διαβασα! Οταν τους πεφτουν τα φτερα, μετα που θα βγουν καινουρια βγαινουν το ιδιο χρωμα η αλλο;
 
Ίδιο. Απλά, στα καναρίνια κόκκινου παράγοντα δίνουμε χρωστική, για να διατηρήσουν το χρώμα τους.
 
επειδη στις 25 ιουλιου θα παω διακοπες στη λευκαδα και θελω να παρω το καναρινι μαζι μου... Αντεχει 5 ωρες χωρις νερο;διαδρομη ειναί:ΑΘΗΝΑ-ΛΕΥΚΑΔΑ(5 ωρες)
 
με αυτη την ζεστη το πουλακι χωρις νερο; θα του βαλεις κανονικα την ποτηστρα του κ εξω απο το κλουβι βαλε 1 μεγαλητερο προστατευτικο που ειναι για τα σπορακια κ σηκωσε το μεχρι επανω. εσυ μπορεις 5 ωρες μεσα στη ζεστη χωρις νερο;
 
κοιταχτε το καναρινακι μου... (να μου πειτε γνωμες)!



αν γινεται και ξερεται να μου πειτε τι ακριβως ρατσα ειναι!
Φιλε Αντωνη ειναι ενα απλο κοινο καναρινακι. Να σου ζησει και να κελαιδαει ομορφα.:)
 
Back
Top