Γενικά Μπορεί ένα Timbrado να είναι στον ίδιο χώρο με κοινά καναρίνια;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Elli
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Elli

PB Member
Εγγραφή
13 Μαϊ 2020
Μηνύματα
1.940
Πόλη
Αθήνα
Καλησπερα σε ολους!υπαρχει μια περιπτωση σε λιγες μερες να ερθει στην κατοχη μου ενα timbrado περσινο! Και ηθελα να ρωτησω:μπορει ενα timbrado να ειναι στον ιδιο χωρο με κοινα καναρινια;επειδη δεν ξερω ρωταω μην το βαλω με τα κοινα καναρινια που εχω και αρχισει να τραγουδαει και τα αλλα παθουν τραλαλα και σταματησουν! Θα υπαρξει λετε κανενα προβλημα;
 
@Elli χωρις να είμαι 100% σιγουρος, θα ακούει αλλες φωνες απο τα κοινα καναρίνια η καναρινια όχι τις ράτσας του και ίσως μετα δεν κελαιδαει με τα χαρακτιριστικα των τιμπραντο
 
@glafkos Λες ε;γιατι ομως αν συμβαινει αυτο, να χαλαει το ρεπερτοριο - τα χαρακτηριστικα της φωνης των timbrado;λογικα μια δεν ειναι η "βαση" τους στο τραγουδι;δηλαδη ειναι σαν να παθαινει "αμνησια"; Παλια ειχα timbrado με αλλα 2 αρσενικα και δεν ειχα δει διαφορα στο τραγουδι! Τωρα που εχω πιο πολλα αρσενικα φοβαμαι μηπως παθουν τα κοινα καναρινια τραλαλα και σταματησουν! Δηλαδη να το βαλω σε αλλο χωρο;και θα ειναι μονο του το καημενο; 😞
 
@glafkos Οχι οχι δεν το θελω το καναρινακι γι αυτα!ηθελα timbrado απο παλια οταν ειχα χασει το αλλο αλλα τελικα ξεκινησα με κοινα καναρινακια!Σε ευχαριστω παρα πολυ!
 
ρωταω μην το βαλω με τα κοινα καναρινια που εχω και αρχισει να τραγουδαει και τα αλλα παθουν τραλαλα και σταματησουν! Θα υπαρξει λετε κανενα προβλημα;
Δεν υπάρχει τέτοιο πρόβλημα.
 
Back
Top