Γενικά Μπορεί καθένας να βάλει δακτυλίδια στα καναρίνια του;

alexis6

PB New Member
Εγγραφή
23 Απρ 2014
Μηνύματα
106
Πόλη
Αγρίνιο
γεια σας... Θα ηθελα να σασ ρωτησω αν μπορει ο καθενας να βαλει δακτυλιδι στα καναρινια
 
Μπορεί ναι. Στα δικά του πουλιά μπορεί καθένας να κάνει ότι θέλει.
 
γεια σας... Θα ηθελα να σασ ρωτησω αν μπορει ο καθενας να βαλει δακτυλιδι στα καναρινια
Σίγουρα! Πρέπει όμως να ξεκαθαρίσει εξ' αρχής τους λόγους που θέλει να δακτυλιδώσει τα καναρίνια του, διότι υπάρχουν πολλοί τύποι δακτυλιδιών και δεν έχουν όλοι το ίδιο... Ειδικό βάρος 😉.
 
Εκτος και αναφερεται σε κλειστου τυπου που εχουν κωδικους.. Εγω προσωπικα ειχα αγορασει απο pet shop ανοιχτου τυπου με αριθμους (20 δαχτυλιδια-3€).. Σκοπος μου ομως ηταν να ξεχωριζω τα αδελφια.. Οποτε επρεπε να αγορασω πολλα δαχτυλιδια με διαφορα χρωματα.. Τοτε παραγγειλα απο το διαδικτυο 100 δαχτυλιδια κλειστου τυπου, 10 διαφορετικα χρωματα. Πλαστικα ε! Εκοψα την μια μερια και τα εβαλα στα μικρα.. Και μαλιστα εδωσα 2€...
 
θα ηθελα να δακτυλιδωσω για να ξερω πια χρονια βγηκαν τα μικρα
 
Εκτος και αναφερεται σε κλειστου τυπου που εχουν κωδικους.. Εγω προσωπικα ειχα αγορασει απο pet shop ανοιχτου τυπου με αριθμους (20 δαχτυλιδια-3€).. Σκοπος μου ομως ηταν να ξεχωριζω τα αδελφια.. Οποτε επρεπε να αγορασω πολλα δαχτυλιδια με διαφορα χρωματα.. Τοτε παραγγειλα απο το διαδικτυο 100 δαχτυλιδια κλειστου τυπου, 10 διαφορετικα χρωματα. Πλαστικα ε! Εκοψα την μια μερια και τα εβαλα στα μικρα.. Και μαλιστα εδωσα 2€...
τι εννοεις οτι τα εκοψες απο την μια μερια;
🙄
 
Ρε παιδια αυτα δεν ειναι κλειστου τυπου; Πως θα τα βαλει τωρα; Αφου τελειωσε η αναπραγωγη.. Αυτο πρεπει να γινεται τις πρωτες μερες των νεοσσων... Ασε που πρεπει να εισαι γραμμενος σε συλλογο..
 
Ρε παιδια αυτα δεν ειναι κλειστου τυπου; Πως θα τα βαλει τωρα; Αφου τελειωσε η αναπραγωγη.. Αυτο πρεπει να γινεται τις πρωτες μερες των νεοσσων... Ασε που πρεπει να εισαι γραμμενος σε συλλογο..
εν
δεν θα τα βαλω τωρα του χρονου με το καλο οταν ξανακανουν μικρα
 
Υπάρχουν και ελαστικά κλειστού τύπου αλλά αν θέλεις να κάνεις σωστή δουλειά θα πρέπει να χρησιμοποιήσεις μεταλλικά κλειστού τύπου και δεν χρειάζεται να είσαι γραμμένος σε σύλλογο για να τα πάρεις.. Απλά θέλει προσοχή αν δεν το έχεις ξανακάνει, για να μην τραυματιστεί το πόδι η τα δάχτυλα του νεοσσού.
 
Back
Top