Γενικά Μπορεί να μάθει ο παπαγάλος να κουτσουλάει μόνο στο κλουβί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Polis
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Polis

PB New Member
Εγγραφή
1 Μαϊ 2021
Μηνύματα
17
Καλημερα στην ομάδα 😀.. Παιδιά έχω μια απορία... Βγαχω έξω κανόνια το κοκατιλ μου από το κλουβί παιζουμε μαζί γενικά κάθετε έξω, το μόνο μου θέμα είναι ότι κάνει κακά έξω. Υπάρχει κανένα κολπάκι να το μάθεις να κάνει μέσα στο κλουβι γιατί είχα δει άτομα που το έχουν κάνει αυτό...

Ευχαριστώ πολυ για το χρόνο σας 😁
 
Και εμένα οι κουτσουλιές είναι το βασικότερο πρόβλημα όταν το cockatiel μου είναι έξω.. αλλά είναι μια πολύ συχνή βιολογική ανάγκη οπότε δεν ρισκάρω να έχει προβλήματα δυσκοιλιότητας..πανακια καθαρισμού στο χέρι...
 
Ναι παιδια συμφωνώ αλλά έχω μια φίλη που το κοκατιλ της παει μέσα κάνει κακά και ξανά βγαίνει έξω... Δν ξέρω αν έτυχε αυτό και όλα τα αλλά δν μπορουν να τα κανουν με κάποια εκπαίδευση.
 
@Polis δεν είπαμε ότι δεν γίνεται. Επισημαίνουμε τυχόν προβλήματα. Προτιμότερο θα ήταν να φτιάξεις ένα πάρκο να κάθεται εκεί και να κάνει τις κουτσουλιές του. Κάποια πουλια το κάνουν μόνα τους, αλλα μαθαίνουν συγκεκριμένα σημεία και πηγαίνουν εκεί και αλλα τα κάνουν παντού . Κάποια πουλάκια από την αγάπη τους να μην αφήσουν τον ιδιοκτήτη τους κρατιούνται, και αυτό είναι ενα θέμα . Αν δεν σου αρέσει τοσο πολύ υπάρχουν άπειρα βιντεάκια στο YouTube που εξηγούν αναλυτικά την εκπαίδευση.
[automerge]1630231459[/automerge]
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
Για να δείτε αυτό το περιεχόμενο χρειάζεται η συγκατάθεσή σας για τον ορισμό cookie τρίτων.
Για πιο λεπτομερείς πληροφορίες, ανατρέξτε στη σελίδα μας για τη χρήση cookies.
 
@christina07 έχω έτοιμο παρκακι έξω με παιχνίδια και πελετ κάτω και μόνο εκείδν χεζει 🤣 έτσι και αλλιώς είναι νωρίς ακομα τώρα έχει μια εβδομαδα που άρχισε να βγαίνει θα το αφήσω έτσι να δω πως θα παει.
 
Back
Top