Φροντίδα Μπορεί να μείνει το μικρό lovebird μονο στο κλουβι;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης chris87
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

chris87

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιαν 2009
Μηνύματα
47
Πόλη
Άνω Λιόσια
εχω ενα Lovebird 1μηνων τωρα που θα μεγαλωσει κανει να το εχω μονο του στο κλουβι;
 
Δεν είναι πρόβλημα να το έχεις μόνο του στο κλουβί αρκεί να του έχεις πληθώρα παιχνιδιών και να ασχολείσαι αρκετά, ουσιαστικά και συστηματικά μαζί του.. Αν ο χρόνος που διαθέτεις δεν είναι αρκετός, καλύτερα να έχει παρέα. Είναι ήμερο ή θες μήπως να το εξημερώσεις; Λες ότι είναι ενός μήνα, είναι δικής σου γέννας ή το έχεις αγοράσει και σου είπαν ότι είναι ενός μήνα;
 
Μόλις είδα φωτογραφίες στο άλμπουμ σου.. Αν δεν έχει ανάγκη τους γονείς του, το έχεις δει να τρώει κανονικά μόνο του και οι ίδιοι να μην το ταίζουν, τότε ναι να το βάλεις μόνο του, με όλες τις παραπάνω προυποθέσεις.
 
οκ Yasmin. Ολα τα πουλια που εχω ειναι δικης μου γεννας εκτος τους γονεις τους. Ολα τα Lovebird που εχω εχουν ζευγαρι αυτο δεν εχει. Ειναι ενος μηνα αλλα ειναι πολυ ανεπτυγμενο ακομα το ταιζουν οι γονεις του.Βεβαια θα ασχολουμε μαζι του. Καμια ιδεα για παιχνιδακια;
 
Υπάρχουν πάρα πολλά στα καταστήματα.. Να σου πω κάτι άλλο, όταν λες ότι έχουν όλα ζευγάρια, εννοείς αυτά που γεννήθηκαν από την ίδια γέννα με τους ίδιους γονείς; Γιατί σε αυτή την περίπτωση δεν πρέπει να τα έχεις μαζί για να προσέξεις το ενδεχόμενο της αιμομηξίας.. Εφόσον θα είναι αρσενικό με θηλυκό μετά μπορεί να προκύψουν νεοσσοί με προβλήματα υγίας.
 
Ναι εχω μαζι δυο αδερφια αρσενικο κ θηλυκο πρεπει να ειναι. ΣΟΒΑΡΑ δε κανει ποπο καλα που μου το πες θα παω να τα χωρισω. Κριμα κ τα πηγαιναν καλα μαζι😡
 
Back
Top