Αναπαραγωγή Μπορεί να μπει για αναπαραγωγή κανάρα που ρίχνει πούπουλα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης NikosMm
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

NikosMm

PB New Member
Εγγραφή
21 Απρ 2019
Μηνύματα
151
Καλησπερα... Θα ηθελα την βοηθεια/γνωμη σας... Εχω μια θυληκια καναρα 3 ετων περιπου η οποια χανει πουπουλα και φτερα... Οι κουτσουλιες της μπορω να πω οτι ειναι ελαχιστα νερουλες οχι διαρροια... Τρωει κανονικα και δεν παρατηρω αλλαγη συμπεριφορας εκτος του οτι τιτιβιζει αρκετα... Μπορέι να μπαινει φαση αναπαραγωγης η εχει κατι; Ευχαριστω...
 
τιτιβιζει αρκετα... Μπορέι να μπαινει φαση αναπαραγωγης
Αν ακούει αρσενικά μάλλον μπαίνει σε φάση αναπαραγωγής.
Είναι πλούσια η διατροφή της; τι περιλαμβάνει;
 
Αν ακούει αρσενικά μάλλον μπαίνει σε φάση αναπαραγωγής.
Είναι πλούσια η διατροφή της; τι περιλαμβάνει;
Ακουει αρσενικα. Πλουσια σε σπορους διατροφη(λιπαρους οπως καναβουρι νιζερ κλπ), αυγοτροφη 2 φορες την εβδομαδα... λογω οτι ειναι μονιμα σε εξωτερικο μερος(μπαλκονι)
 
Αν δεν έχεις σκοπό να προχωρήσεις σε αναπαραγωγή κάνε την διατροφή πιο λιτή μόνο με σπόρους και αυγοτροφή 1 φορά την εβδομάδα και καθημερινά πρωινό μπανάκι.
 
Αν δεν έχεις σκοπό να προχωρήσεις σε αναπαραγωγή κάνε την διατροφή πιο λιτή μόνο με σπόρους και αυγοτροφή 1 φορά την εβδομάδα και καθημερινά πρωινό μπανάκι.
Εχω σκοπο την αναπαραγωγη αλλα λογω οτι θα γινει σε εξωτερικο χωρο πιστευω οτι ειναι νωρις ακομη, σκεφτομουν απο αρχες Μαρτιου...
 
σκεφτομουν απο αρχες Μαρτιου...
Εσύ όπως και εγώ καλά το σκέφτεσαι αλλά βλέπω και τα δικά μου (μπαλκόνι επίσης) ότι έχουν αρχίσει να πυρώνουν, μια κανάρα αναγκάστηκα να της αλλάξω τοποθεσία για να μην ακούει τα αρσενικά.
 
Back
Top