Γενικά Μπορεί να φάει και τροφή budgie το Κοκατίλ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης basilis13
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

basilis13

PB New Member
Εγγραφή
28 Ιουν 2017
Μηνύματα
101
Πόλη
Θεσσαλονίκη
πηρα ενα κοκατιλ η διατροφη του μου ειπανε πως μπορει να φαει και τροφη budgie ισχυει; και η φροντιδα τους ειναι διαφορετικη και η εκπαιδευση;
 
πηρα ενα κοκατιλ η διατροφη του μου ειπανε πως μπορει να φαει και τροφη budgie ισχυει; και η φροντιδα τους ειναι διαφορετικη και η εκπαιδευση;
...budgie δεν είχες;η κάνω λαθος;! Η τροφή του κοκατιλ δεν είναι ίδια σε μέγεθος. Γενικα τα λαχανικά όμως είναι ίδια.. Κατά τη γνώμη μου είναι πιο εύκολα εκπαιδευσιμο ένα κοκατιλ αλλά παντα σε σχέση με ένα μπατζι..ωστοσο πολλα παίζουν ρολο.. Το φύλο, η ηλικία, η υπομονη σου, η επιρροή άλλων πουλιών (ηχητικά). Οταν λες εκπαίδευση εννοείς να κάνει κόλπα η να αποκτήσετε δέσιμο και εμπιστοσύνη;η εμπιστοσύνη με τα πτηνα μας χτίζεται δύσκολα γκρεμίζεται για πλακα αυτό να το θυμάσαι. Ανεβασε μας κάτι να το χαρουμε και μεις..άνοιξε θέμα και κανε μας παρουσίαση.
 
εχω και 2 budgie ναι αλλα εκπαιδευση εννοω εμπιστοσυνη μεταξυ μας δεν θελω να τα μαθαινω κολπα θα κανω και παρουσιαση καπια στιγμη θα τον βαλω προφιλ τωρα
 
Μπορεις να δινεις την συσκευασμενη τροφη για budgie στο κοκατιλ. Μπορεις να προμηθευτεις ξεχωριστα αναλατους ηλιοσπορους και να τους προσθετεις στην τροφη του κοκατιλ. Τωρα για το θεμα της εκπαιδευσης, ειναι ευκολα εκπαιδευσιμα πουλακια τα κοκατιλ. Δεν ξερω πως και αν εχεις εκπαιδευσει τα μπατζι σου, τα οποια ειναι και δυο μαζι απ οτι ειδα.. Πιο ευκολα εκπαιδευεις ενα πουλακι μονο του παρα δυο μαζι που χει παρεα το ενα το αλλο.
 
Back
Top