Ασθένειες Μπορεί να φανεί ο λαιμός τους όταν κάνουν μπάνιο;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης lina
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

lina

PB Member
Εγγραφή
2 Ιαν 2016
Μηνύματα
526
Πόλη
Ιωάννινα
Γειά σας παιδιά. Αν και έχω τον πρώτο μου παπαγάλο εδώ κ 10 χρονια κ έχω διαβάσει αρκετά μπορώ να πω το άγχος μου και τα προβλήματα δε σταματάνε ποτέ. Λοιπόν η Λίνα που είναι ένας παπαγάλος Red winged ηλικίας 14 _15 ετών παρατηρώ όταν κάνει μπάνιο κ γίνεται μουσκιδι ως το κόκαλο πραγματικά φαίνεται ο λάρυγγα της πάρα πολύ ενώ στο αρσενικό που είναι 3 ετών δε φαίνεται. Τι μπορεί να σημαίνει; Είναι βέβαια πιο αδύνατη αν και τρώει. Όρεξη έχει δε δείχνει άρρωστη παίζει πετάει τρώει. Κ κάτι ακόμα στο φτέρωμα της μπροστά στο στερνο τα φτερακια της είναι ανασηκωμένα αλλά αυτό το έχει εδώ κ 10 χρονια που την έχω κ τα φτερά στους ώμους της στο τέλος τους είναι σαν φαγωμενα. Αυτό πάλι που μπορεί να οφείλεται να τους πάρω κάτι για ψείρες αν κ δεν βρήκα ποτέ καμία κ η αλήθεια είναι ότι τα φοβάμαι κ λίγο αυτά τα σκευάσματα και τους βάζω σπάνια.
 
Δεν καταλαβαίνω, το ερώτημα/πρόβλημα ποιο είναι;
Γειά σου Φοίβο. Είναι λογικό να φαίνεται τόσο ο λάρυγγα της δηλ το κόκαλο όταν είναι βρεγμένη;
 
Πόσο είναι το τόσο Εύα; Δεν μπορούμε να φανταστούμε αυτό που εσύ βλέπεις.
Έχεις δίκιο χωρίς φώτο τι να μου πεις. Όταν κάνουν μπάνιο τα δικά σου φαίνεται το κόκαλο από τον λάρυγγα;
 
Εξαρτάται απο το "πόσο" μπάνιο κάνουν. Μπορεί να φανεί αν γίνουν παπιά.
Μάλιστα ε εγω αυτό το θεωρούσα πρόβλημα. Ο φόβος μου μη μου πάθουν τίποτα με κάνει πιθανόν να βλέπω παντού πρόβληματα
 
Καλημέρα Εύα μου... Θυμάμαι πολύ καλά, πως "το θέμα" με τα πούπουλα της, ότι το έχεις αναφέρει ξανά...

Η διατροφή της ποια είναι γενικά;
Φρούτα και λαχανικά τρώει;
Ναι έχεις δίκιο το είχα αναφέρει ξανά. Κοιτα δεν λέει όχι στα λαχανικά αλλά δεν τρελενετε κιόλας. Λίγο αγριοραδικο καμιά πιπεριά πράσινη η κόκκινη τα τρώει λίγο καλύτερα καθώς και ανθη από χανομηλι για τα τελευταία ειδικά τρελαίνετε
 
Ναι έχεις δίκιο το είχα αναφέρει ξανά. Κοιτα δεν λέει όχι στα λαχανικά αλλά δεν τρελενετε κιόλας. Λίγο αγριοραδικο καμιά πιπεριά πράσινη η κόκκινη τα τρώει λίγο καλύτερα καθώς και ανθη από χανομηλι για τα τελευταία ειδικά τρελαίνετε
Σκέφτηκα, μήπως έχει κάποια διατροφική έλλειψη και το παθαίνει αυτό...
Αφού όμως την βλέπεις εντάξει μην ανησυχείς και μην αγχώνεσαι τόσο βρε! 😊
 
Back
Top