Φροντίδα Μπορεί ο παπαγάλος μου να στρεσάρεται απο το παιχνίδι του;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ιβαν
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Ιβαν

PB New Member
Εγγραφή
5 Δεκ 2022
Μηνύματα
347
Πόλη
θεσσαλονικη
Καλησπέρα… έχω μέσα στο κλουβί του τρία παιχνίδια, μια καρύδα ένα σχοινάκι με χρωματιστούς κύβους και ένα το οποίο έχει ένα οριζόντιο ξύλο όπου κρέμονται σχοινιά πάνω στα οποία υπάρχουν κύβοι και κύλινδροι ξύλινοι όλα τα είχα κρεμασμένα στις άκρες… με το τελευταίο δεν ασχολιόταν ποτέ και το κρέμασα από την πάνω μεριά του κλουβιού παίζει παρά πολύ αλλά πλέον ανεβαίνει πάνω του και μετά από λίγο που αρχίζει να κουνιέται το παιχνίδι σχεδόν ουρλιάζει και πιάνει με το Ράμφος του την πατηθρα και κατεβαίνει … λέτε να του το αφαιρέσω μήπως τον στρεσάρει ;
 
Aφού παίζει μαζί του δεν πιστεύω ότι στρεσάρεται. Αν φοβόταν δεν θα το πλησίαζε ξανά. Ίσως είναι ο τρόπος του που παίζει. Και η αμαζόνα μου γρυλίζει κάποιες φορές όταν παίζει με τα παιχνίδια της και τα κουνάει με δύναμη.
 
@Φοίβος τελικά το παιχνίδι αποδείχθηκε επικίνδυνο … δεν έπρεπε να το κρεμάσω από την οροφή… κρεμόταν σε αυτό και καπου εγαδρε την φτερούγα του … 😔
 

Συνημμένα

  • 5A12470E-DC4A-46B5-A869-F3828086FCF9.webp
    5A12470E-DC4A-46B5-A869-F3828086FCF9.webp
    203,1 KB · Προβολές: 19
Aφού συνέβη αυτό, το αφαιρείς εννοείται. Τα κλουβιά μας κι ότι βάζουμε μέσα σε αυτά ενέχουν τους κινδύνους τους, χρειάζεται παρατήρηση και προσοχή.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Back
Top