Φροντίδα Μπορεί το συγκεκριμένο κλουβί να φιλοξενήσει κοκατίλ;

skyrider1981

PB New Member
Εγγραφή
2 Οκτ 2023
Μηνύματα
7
Χαίρεται. Θα ήθελα τη γνώμη σας για το αν το συγκεκριμένο κλουβί μπορεί να φιλοξενήσει κοκατίλ. Οι διαστάσεις από τα πορτάκια είναι 12,5 x 12,5 εκ. Χωράει να βγεί το κοκατίλ; Ευχαριστώ.

MPS-ROSE 78,5X45X73H
 

Συνημμένα

  • Screenshot_20231009_222247_Samsung Internet.webp
    Screenshot_20231009_222247_Samsung Internet.webp
    30,6 KB · Προβολές: 14
@skyrider1981 καλησπέρα ! Το συγκεκριμένο κλουβί ενώ έχει καλές διαστάσεις, θεωρώ ότι η πόρτα του είναι πολύ μικρή για κοκατιλ. Κ οι ταιστρες μου φαίνονται μικρές για κοκατιλ.

Στο συγκεκριμένο κατάστημα υπάρχει αυτό το κλουβί που παρόλο που έχει μικρότερες διαστάσεις, έχει μεγάλο άνοιγμα πόρτας που στέκεται κιόλας κ μπορεί να κάθεται εκεί κ οι ταιστρες είναι πιο άνετες. (Αυτό ήταν το πρώτο κλουβί για το δικό μου κοκατιλ κ το βολεύτηκε πολύ. Τώρα έχει μεγαλύτερο αλλά πάλι με ίδια πόρτα, έχει σημασία να είναι άνετη η πόρτα, ειδικά αν μπαινοβγαίνει συχνά).

 
@chrisa2102 Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση σας. Στο κλουβί που μου στείλατε φαίνεται πως όλα τα κάγκελα είναι κάθετα. Δυσκόλεψε αυτό το κοκατίλ στο να σκαρφαλώνει;
 
Χαίρεται. Θα ήθελα τη γνώμη σας για το αν το συγκεκριμένο κλουβί μπορεί να φιλοξενήσει κοκατίλ. Οι διαστάσεις από τα πορτάκια είναι 12,5 x 12,5 εκ. Χωράει να βγεί το κοκατίλ; Ευχαριστώ.

MPS-ROSE 78,5X45X73H
καλημερα.
Αρχικα
και το pdf του προιοντος
πουθενα δεν δινει για ποιο ειδος προοριζεται.Οποτε μια απευθειας επικοινωνια με την εταιρεια κατασκευης θα σου λυσει την απορια πιστευω
 

Συνημμένα

@chrisa2102 Καλημέρα και ευχαριστώ για την απάντηση σας. Στο κλουβί που μου στείλατε φαίνεται πως όλα τα κάγκελα είναι κάθετα. Δυσκόλεψε αυτό το κοκατίλ στο να σκαρφαλώνει
[automerge]1696918400[/automerge]
@φιλομαθης Καλημέρα σας. Επικοινώνησα με το κατάστημα και μου είπαν πως δε θα έχει πρόβλημα να περάσει το κοκατίλ. Αλλά από τις φώτο φαίνεται μικρό το άνοιγμα για κοκατίλ. Για μπάτζι μάλλον είναι καλό. Ευχαριστώ για τη βοήθεια σας.
 
@skyrider1981 Καλημέρα! Ναι, δεν είχε κανένα απολύτως πρόβλημα να σκαρφαλώνει!
Μέχρι κ στα μπάτζι μου είχα για ένα διάστημα κάθετα κάγκελα κ πάλι δεν είχαν πρόβλημα στο σκαρφάλωμα!
Μην τα φοβάστε τα κάθετα κάγκελα, έχω δει ότι προσαρμόζονται παντού, ειδικά τα κοκατιλ!
 
Back
Top