Γενικά Μπορειτε να μου προτεινετε ενα καλο pet shop για αγορα lovebird;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης jonhny7
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

jonhny7

PB New Member
Εγγραφή
20 Αυγ 2009
Μηνύματα
30
Πόλη
Αθήνα
παιδια χτες το βραδι παιθανε το Lovebird εχω δυο ακομα αλλα νομιζω πος ειναι τηιλικα μπορειτε να μου πειτε ενα καλο pet shop για να παω να παρο;
 
Καταρχας νομιζω πως θα πρεπει πρωτα να προσεξεις τα αλλα 2 που εχεις.
Απο τι πεθανε το αλλο; Τα ειχες ολα μαζι;
 
  • Like
Αντιδράσεις: mariah
Μη βιαστεις να παρεις αλλο! Προσεχε αυτα που εχεις μηπως κολλησανε! Καλο ειναι να τα πας σε καποιο πτηνιατρο να τα εξετασεις προληπτικα!
 
νομιζο πος σιγουρα ειναι θειλικα γιατι ειναι πιο δυναμικα και ολο τσακονονται και οταν τα εβαλα ολα μαζι τσακονοντουσαν για αυτον
 
κάνε καλή ερευνα αγορας. Βεβαιόσου πρώτα ότι τα άλλα δύο είναι καλά
 
νομιζω οτι βιαζεσαι να προλαβεις αναπαραγωγη;η κάνω λάθος;αφου έχεις δυο το τριτο τι το θέλεις; Για να πεθανε κατι συμβαινει.. Τι εινια αυτο; Τα αλλα δυο; Εινια καλα;
 
τα αλλα δυο ειναι καλα αλλα τσακονοναι και οποσ ειπεσ ναι τηελο αν γινετε να αναπαραγουν. Παντοσ ξαναλεο ποσ το αρσενικο πετηανε απο εντερικα προβλιματα γιατι οταν το επιασα με χαρτοπετσετα εβγαλε ενα κιτρινο υγρο δεν ειχε τραυμα το κοιταξα παντου
 
το οτι δεν είχε εξωτερικό τραύμα δεν πάει να πει τπτ
υπάρχουν 1002 εσωτερικές αρρώστιες που μπορεί να είχε, αρχίζοντας απο την υγιεινη που του παρείχες μέχρι ψυχολογικά προβλήματα που ίσως είχε γιατι κάτι δε του πρόσφερες ή προβλήματα με την τροφή του, τώρα για το πετ σοπ που ζήτησες.. Είναι όλα σχετικά, μπορεί εγώ να σου πω οτι ένα πετ σοπ στο Χολαργό είναι καλο, μπορεί να έρθει ένας αλλος κ να πει 'τι λές ρε συ; Εκει είχε γίνει αυτα κ αυτο κ αυτα, εκείνο που είναι στο Περιστέρι είναι καλό' να έρθει ένας άλλος να πει 'το καλύτερο είναι αυτό στο Χα'ι'δάρι' να έρθει κ άλλος κ να πεί 'αυτό στο Χα'ι'δάρι δν είναι καλό, πήγαινε σε αυτό στ Ψυχικό' κ άλλος στην Κιφησιάκαι άλλος στν Ερυθραίακαι άλλος στο κέντροκαι άλλος Μαρούσι κλπ κλπ κάνε μια έρευνα αγοράς και κρίνε εσύ ο ίδιος ποιο είναι το πετ σοπ που θα επιλέξεις και που θα θεωρείται καλό με τα δικά σου κριτήρια. Εγώ ας πούμε θεωρώ καλό ένα μαγαζί που είναι καθαρό, άλλος θεωρεί καλό ένα μαγαζί με ποικηλία, άλλος θεωρεί καλό ένα πετ που έχει μόνο πουλιά(αν μιλάμε για άτομα απο εδω μέσα) κλπ κλπ
Καλή τύχη και ψάξε απο τι πέθανε το προηγούμενο, για να μην έχουν την ίδια τύχη και τα επόμενα
 
Back
Top