Αναπαραγωγή Μπορει να ζευγαρωσαν τα παπαγαλακια μου;

panagiotis2014

PB New Member
Εγγραφή
30 Ιουν 2014
Μηνύματα
328
Γεια σας, πριν απο λιγες μερες εβαλα τα παπαγαλακια μου φωλια. Τωρα βλεπω η θυλικια η μια απο της δυο ειναι ολη μερα στη φωλια και δεν βγενει εξω συχνα. Επεισης ο αρσενικος την ταιζε μεσα στη φωλια. Ο αρσενικος απ'εξω και η θυλικια μεσα. Τι σημενει; Μπορει να εχουν ζευγσρωσει;
Η θυλικια εβγαλε εμα απο την μυτη. Ενας φοιλος μου μου ειπαι οτι αυτο συμενει επειδη θελουν να ζευγαρωσουν. Πειτε μου της απαντησεις σας
 
Η θυλικια εβγαλε εμα απο την μυτη. Ενας φοιλος μου μου ειπαι οτι αυτο συμενει επειδη θελουν να ζευγαρωσουν.
Αυτό σίγουρα δεν σημαίνει πως θέλουν να ζευγαρώσουν...
Μήπως τσακώθηκαν; Μια φωτογραφία θα βοηθούσε.
Τωρα βλεπω η θυλικια η μια απο της δυο
Μια από τις δυο;
Στο ζευγάρωμα αφήνουμε το 2 πουλιά να ζευγαρώσουν. Αυτό εξηγεί και το αίμα...
Δεν νομίζω πως αυτό θα λειτουργήσει. Αναπαραγωγή έτσι δεν γίνεται...
 
  • Like
Αντιδράσεις: Myra
Γεια σας, πριν απο λιγες μερες εβαλα τα παπαγαλακια μου φωλια. Τωρα βλεπω η θυλικια η μια απο της δυο ειναι ολη μερα στη φωλια και δεν βγενει εξω συχνα. Επεισης ο αρσενικος την ταιζε μεσα στη φωλια. Ο αρσενικος απ'εξω και η θυλικια μεσα. Τι σημενει; Μπορει να εχουν ζευγσρωσει;
Η θυλικια εβγαλε εμα απο την μυτη. Ενας φοιλος μου μου ειπαι οτι αυτο συμενει επειδη θελουν να ζευγαρωσουν. Πειτε μου της απαντησεις σας
Γιατι εβαλες φωλια τετοια εποχη ; Δεν ζευγαρωνουν τωρα τα πουλια αυτα!
Η θυλικια εβγαλε εμα απο την μυτη. Ενας φοιλος μου μου ειπαι οτι αυτο συμενει επειδη θελουν να ζευγαρωσουν.
Κουταμαρα! Το αιμα δεν σημαινει ζευγαρωμα αλλα οτι το πουλι χτυπησε ή εχει καποια ασθενεια θα πρεπει να καθαριστει η πληγη (οχι μπεταντιν) και καλυτερα να αφαιρεθει η φωλια μιας και αυτα τα πουλια ζευγαρωνουν στη χωρα μας τελη Φεβρουαριου και αρχες Σεπτεμβριου οποτε τωρα που πλησιαζει ο χειμωνας ειναι καλυτερα να ξεκουραστουν για την ανοιξη και καλυτερα θα ηταν να ανοιξεις ενα δικο σου θεμα οπου να κανεις τις ερωτησεις σου!
 
Που να μπω για να γραψω δικο μου θεμα πειτε μου
 
Αρχική σελίδα των φόρουμ.
Διαλέγεις θέμα π.χ. ''Αναπαραγωγή παπαγάλων'' και αφού το κλικάρεις πάνω, πάνω αριστερά υπάρχει ένα πορτοκαλί κουτάκι που λέει ''Νέο Θέμα''.
Το πατάς, γράφεις τον τίτλο όπου λέει και ύστερα το κείμενο...
Δεν είναι και καμία επιστήμη...👍
 
Back
Top