Φροντίδα Μπορουν να ζήσουν μαζί ένα jandaya aratinga με ένα pink cockatoo;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Ιόν
  • Ημερομηνία Ημερομηνία
@Ιόν
Εάν εννοείτε στο ίδιο κλουβί όχι.
Είναι διαφορετικά είδη , και τα μεγέθη τους είναι διαφορετικά.
Στο ίδιο περιβάλλον μπορούν, και στις εξόδους πάντα με επίβλεψη.
 
@Vada θα αρπαχτούν ; Κρίμα γιατί το jenday το έχω ελεύθερο στο σπίτι . Μπαίνει και βγαίνει όποτε θέλει. Το κλουβί μένει μέρα νύχτα ανοιχτό . Και ήθελα να μάθω και έτσι το galah.
 
Θα συμφωνησω κι εγω οτι βάζουμε στο ιδιο κλουβι ιδια ειδη πουλιών που και παλι μπορει ως χαρακτηρες να μην τα βρουν.

Πες μας ομως αν θες αν το κατεχεις ηδη το galah ή αν ρωτας για καποια μελλοντικη αγορα.
Γιατι αν το κατεχεις ηδη και δεν εχεις αλλη λυση,θα μπορουσες να δοκιμασεις υπο επιβλεψη την συγκατοίκηση.
 
Είναι εντελώς διαφορετικά είδη, το ένα με καταγωγή από τη μια πλευρά του κόσμου και το άλλο από την άλλη. Έχουν διαφορετική διατροφή και διαφορετικές ανάγκες. Δεν μπορούν να ζήσουν μαζί στον ίδιο περιορισμένο χώρο.
 
Να το παρεις αφου είναι το αγαπημενο σου αλλα σε δικο του κλουβακι!
Ουτως η αλλως οσο λείπουμε τα πουλακια θα πρεπει αυστηρώς να βρισκονται στο χωρο τους περιορισμενα για την δικη τους ασφάλεια.
Μια φορα γινεται το κακο.
 
@Tony Forpus επειδή είμαι ακόμα αρχάρια ,ποιος είναι ο λόγος που πρέπει να είναι κλειστό του κλουβί όταν λείπουμε ; Επικίνδυνα αντικείμενα δεν έχω στο σαλονι ,παρα μόνο την παιχνιδουπολη της και μια κρεμαστή κούνια στο παράθυρο που κάθεται και κουτσομπολεύει την γειτονια
 
Ειναι ολα αυτα που αναφερει το αρθο και αλλα τοσα...
Ενα πουλακι απο μια αγαρμπη κινηση μπορει να σκαλωσει ή να σφηνωσει οπουδηποτε.
Μια κουρτινα,ενα κουλουρισμενο χαλί...το οτιδηποτε.
 
Back
Top