Αναπαραγωγή Μπορούν να ζευγαρώσουν στην ιδια κλούβα 4 καρδερίνες;

Εγγραφή
18 Φεβ 2009
Μηνύματα
22
Πόλη
Πετρούπολη
καλησπέρα... Μήπως ξέρεις να μου πεις αν έχοντας στην ίδια κλούβα για να ζευγαρωσουν 4 καρδερίνες δημιουργείται πρόβλημα που ειναι ολές μαζι; Πρέπει να τις χωρίσω σε ζευγάρια; η κλουβα έχει διαστασεις 1χ 0.45χ0.45 cm
 
Η κλούβα που έχεις μετά βίας χωράει ένα ζεύγος μέσα, οπότε για δεύτερο δεν το συζητάμε καν.
 
καλησπέρα... Μήπως ξέρεις να μου πεις αν έχοντας στην ίδια κλούβα για να ζευγαρωσουν 4 καρδερίνες δημιουργείται πρόβλημα που ειναι ολές μαζι; Πρέπει να τις χωρίσω σε ζευγάρια; η κλουβα έχει διαστασεις 1χ 0.45χ0.45 cm
Προφανως ειναι 2ζευγαρια;Γιατι αν οχι δεν υπαρχει προβλημα εως οτου δεις το ζευγαρι που θα ταιριαξει! Ισα που βοηθα να επιλεχθει μονο του το ζευγαρι. Και μετα βγαζεις τα απομειναντα(Θυληκα η Αρσενικα).Αλλα αν ειναι ειδη ζευγαρωμενα τοτε ειναι πολυ μικρη η κλουβα σου! Ισα που φθανει για ενα ζευγαρι. Καλη αναπαραγωγη να εχεις οπως και να ειναι τα πραγματα.
 
ευχαριστώ για τις διευκρινήσεις της κλούβας...

οι καρδερίνες είναι ζευγάρια και σήμερα τις χώρισα σε δυο διαφορετικές κλούβες.. 😉
έχω παρατηρήσει όμως οτι από το ένα ζυγάρι η αρσενική εδώ και αρκετές μέρες είναι λίγο πιο φουσκωμένη από τις άλλες και τα φτεράκια της είναι κάπως πεσμένα και μοιάζει σαν να έχει ατονία. (κελαηδά όμως).. Μήπως έχει κάποιο πρόβλημα; 😱
 
Οπως μου τα γραφεις υπαρχει προβμημα μηπως με το που χωρισες τα ζευγαρια δεν εκανεςτη σωστη επιλογη τον ζευγαριων και στρεσαρες το πουλι διοτι ειναι πολη ευεστητα αλαγη κατοικιας οχι σωστη_ο συντροφο τα γαρδελια ειναι ως συνηθως φορεις κοκιδιον και εκδιλωνονται με το στρεσαριζμα κοιτα την κοιλιακη χωρα εαν ειναι πριζμενη και εχει διεσταλμενο το εντερο παρακολουθα της κουτσουλιες εαν εχουν παχυρευστο λευκο χρωμα χωριγησε στο νερο1,5 γρμ σε 100 ml ποτιστρα για δεκα μερες finicoc και μετα για μια εβδομαδα προβιοτκα για την χλοριδα τον εντερον.
 
Back
Top