Φροντίδα Μπορούν να συνυπάρξουν 3 lovebirds στο ίδιο κλουβί;

ΘΕΜΗΣ

PB Member
Εγγραφή
24 Ιουν 2009
Μηνύματα
348
Πόλη
Ξάνθη
σκεφτομαι να ζευγαρωσω τα πουλακια μου και αν βγαλουν μικρα σκεφτομαι να κρατησω το ενα αλιως αν δεν ζευγαρωσουν θα αγορασω ενα μωρο απο εκτροφειο... και θελω να μαθω μπορουν να συγκατικισουν 3 Lovebirds σε ενα μεγαλο κλουβακι; η θα μαλωνουν;
 
το ενα που θ ακρατισεις ή θα αγορασεις θες να ειναι εξημερωμενο;
αν ναι.. Καλυτερα να ειναι σε ενα κλουβακι μονο του!
αλλιως... Μπορεις να τα εχεις σε ενακλουβι, αλλα οταν μπενει φωλια θα βγενει το ενα γιατι στους 2 ,3ος δεν χωρει...
 
αν αγορασω σιγουρα δεν θα το χωριζω απο τα αλλα γιατι αν αγορασω θα το κανω οταν βεβαιωθω πως τα δικα μου ειναι αδνατο να ζευγαρωσουν..η ειναι του ιδου φιλου ηκατι τετειο αν δεν ζευγαρωσουν..
 
Ξέρεις το φύλο όλων των πουλιών; Το θηλυκά μπορούν να γίνουν πολύ βίαια όταν θέλουν να ζευγαρώσουν. Είναι πιθανό τα δύο θηλυκά να μαλώνουν εάν ζουν στο ίδιο κλουβί.
 
δεν ξερω τι ειναι τα δικα μου παντως δεν μαλωνουν.. μονο το ενα ειναι πολυ επιθετικο απλα ανοιγει το ραμφος του και το αλλο φευγει 5 μετρα μακρια...



τις περισσοτερες φορες ομως ταιζονται και ψαχνουν φωλια...
 
γινεται αυτο που θα κρατησω να δεθει μαζι μου σαν να ειμαι ταιρι του παρολου που θα ειναι με το αλλο ζευγαρι;
 
Καλυτερα το ημερο που θα παρεις να το εχεις σε ξεχωριστο κλουβι διοτι τα αλλα που εχεις εκτος οτι ειναι αγρια ειναι μεγαλα και απ'οτι φαινεται ειναι ζευγαρι!
 
βασικα θα κρατησω ενα μικρο αν γεννησουν τα δικα μου... και φανταζομαι πως θα το εχουν συνηθισει..
 
Back
Top