Αναπαραγωγή Μπορω μαζι με την κρεμα να βαζω και λιγο μελι;

Θεοδωρος 55

PB New Member
Εγγραφή
7 Ιουν 2013
Μηνύματα
174
Πόλη
Düsseldorf
Καλησπερα σας
Εχω ενα καναρινι 4 ημερων και θελω να αρχισω να το ταιζω
Μπορω μαζι με την κρεμα να βαζω και λιγο μελι μεσα στην κρεμα;
 
Συμφωνώ κι εγώ, το μέλι μπορεί να προκαλέσει αλλεργικές αντιδράσεις ειδικά σε τόσο ευαίσθητους οργανισμούς. Και στα μωρά καθυστερούμε πολύ να δώσουμε :)
 
Καλησπερα σας
Εχω ενα καναρινι 4 ημερων και θελω να αρχισω να το ταιζω
Μπορω μαζι με την κρεμα να βαζω και λιγο μελι μεσα στην κρεμα;
Θεόδωρε γιατί θες να το ταίσεις εσύ; Οι γονείς δεν ταίζουν;
 
Θεόδωρε γιατί θες να το ταίσεις εσύ; Οι γονείς δεν ταίζουν;
τηνδευτερη και τριτη ναι
Καλημερα Αλικη
εχθες και σημερα οχι, καθετε πανω του αλλα δεν το ταιζει
το ταισα εχθες το βραδι, ετρωγε και ειχε δυναμη
σημερα πολι αδυναμο ειναι και εχει χασει βαρος
με το ζορι το ταισα λιγο
εχθες ηταν σε πολυ καλη κατασταση αλλα αταιστο
θα δουμε
 
Τις πρώτες μέρες η καναρα ταίζει πολύ διακριτικά.. Μήπως ταΐζει και δεν το παρατηρείς;

Αν όντως δεν ταΐζει πρέπει να βρεις το λόγο που το ταισαν για δύο μέρες και μετά σταμάτησαν. Τι έγινε; Έκανες κάτι που τα στρεσαρε; Μετακινησες το κλουβί ή άλλαξες κάτι μέσα;

Όπως και να έχει ταιζε το εσύ κάθε 4-5 ώρες να παραμείνει δυνατό. Αλλά άστο μέσα στη φωλιά να το ζεσταινει η μαμά...

Μόνο ένα είναι; Τι του δίνεις και. Με. Ποιον τρόπο; Πόσο ποσότητα;
 
Τις πρώτες μέρες η καναρα ταίζει πολύ διακριτικά.. Μήπως ταΐζει και δεν το παρατηρείς;

Αν όντως δεν ταΐζει πρέπει να βρεις το λόγο που το ταισαν για δύο μέρες και μετά σταμάτησαν. Τι έγινε; Έκανες κάτι που τα στρεσαρε; Μετακινησες το κλουβί ή άλλαξες κάτι μέσα;

Όπως και να έχει ταιζε το εσύ κάθε 4-5 ώρες να παραμείνει δυνατό. Αλλά άστο μέσα στη φωλιά να το ζεσταινει η μαμά...

Μόνο ένα είναι; Τι του δίνεις και. Με. Ποιον τρόπο; Πόσο ποσότητα;
ισως ο γιος μου οταν ελειπα να εβαλε καποιο φιλο μεσα
θα κλειδωνω απο τωρα
εκανε 2 αυγα και εζησε ενα
του δινω κρεμα με μια πιπετα καθως ανοιγει το στομα τον αφηνω να περνει την κρεμα αυτος
σε ποσοτητα τωρα τι να πω υπολογισε μισο ποντο διαμετρο
οσο για την τροφη εδω η γερμανια δε εχει καλα προιοντα οπως η ελλαδα δυστηχος, γραφει Nestlingsfuttern της claus
 
😀 😛 Αυτό πές μας κιόλας οτι στην Γερμανία δεν έχει πρόσθετα. Δεν έχει QUIKO - CEDE -VERSELLELAGA - WITTE MOLLEN - MANITOBA -KING - SLUIS - BEYERS ;
Απ' ότι θυμάμαι αυτό της CLAUS είναι ένα βοηθητικό σκεύασμα με μπόλικη ζωική πρωτείνη για τους νεοσσούς των εντομογάγων (αηδόνια κλπ.). Αυτό που έχεις εσύ γράφει ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΝΕΟΣΣΟΥΣ ΚΑΝΑΡΙΝΙΩΝ ;
 
😀 😛 Αυτό πές μας κιόλας οτι στην Γερμανία δεν έχει πρόσθετα. Δεν έχει QUIKO - CEDE -VERSELLELAGA - WITTE MOLLEN - MANITOBA -KING - SLUIS - BEYERS ;
Απ' ότι θυμάμαι αυτό της CLAUS είναι ένα βοηθητικό σκεύασμα με μπόλικη ζωική πρωτείνη για τους νεοσσούς των εντομογάγων (αηδόνια κλπ.). Αυτό που έχεις εσύ γράφει ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΝΕΟΣΣΟΥΣ ΚΑΝΑΡΙΝΙΩΝ ;
ναι για καναρινια γραφει
 
  • Like
Αντιδράσεις: mgerom
😀 😛 Αυτό πές μας κιόλας οτι στην Γερμανία δεν έχει πρόσθετα. Δεν έχει QUIKO - CEDE -VERSELLELAGA - WITTE MOLLEN - MANITOBA -KING - SLUIS - BEYERS ;
Απ' ότι θυμάμαι αυτό της CLAUS είναι ένα βοηθητικό σκεύασμα με μπόλικη ζωική πρωτείνη για τους νεοσσούς των εντομογάγων (αηδόνια κλπ.). Αυτό που έχεις εσύ γράφει ΚΡΕΜΑ ΓΙΑ ΝΕΟΣΣΟΥΣ ΚΑΝΑΡΙΝΙΩΝ ;
Κοιτα, στα πετσοπ δεν βρισκεις τιποτα μονο βλακειες
ζευγαρωστρες για παραδειγμα δεν υπαρχουν σε κανενα πετσοπ, μονο στο ιντερνετ
και κρεμες τις προκοπης στο ιντερνετ μονο μπορεις να βρεις αλλα κανει απο 3 εργασιμες μεχρι δεν ξερω ποσο
ενταξει λαθοσ μεγαλο που δεν προμηθευτηκα πιο νωρις, δεν περιμενα κατι τετοιο
εχω μεγαλωσει ενα σπινο που βρηκα στο παρκο, εχω ανεβασει φωτο, επειδη ειχα ενα προβλημα με τιν σιγανη και βραχνη φωνη του
το παραξενο ειναι οτι δεν ειχε τιποτα, τον πηγα στον γιατρο
τωρα ειναι 3 ετων και μετα απο τοσο καιρο αποφασισε να μεγαλωσει, μαυρισε η μυτη του κιτρινησε και φουσκωσε ο ποπος του και το σπουδαιοτερο ειναι οτι καλαιδαει πολυ καλα αλλα και παρα πολυ δυνατα σε σημειο που αν καθετε στο κεφαλι μου και τραγουδα με ξεκουφαινει
πραγματικα οι γερμανοι ειναι πολυ αρνητικοι, δεν κοιτουν να βαλουν σωστα προιοντα να βοηθησουν και εκτος αυτου ειναι παντα επιθετικοι στον πελατη, ξερουν δεν ξερουν κατι γιαυτο που ζητας δεν βοηθουν και ειναι ο τροπος τους αισχος
 
Back
Top