Φροντίδα Μπορω να βαλω ζευγαρι καρδερινες σε αυτη την κλουβα;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης vaggos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

vaggos

PB New Member
Εγγραφή
29 Ιαν 2008
Μηνύματα
77
Πόλη
Κρήτη
εχω μια κλουβα κυλινδρικη με διαστασεις περιπου σαν ενα βαρελι 200λιτρων.. Μπορω να βαλω ζευγαρι καρδερινες σε αυτη την κολουβα;θα εχω αποτελεσματα;Ευχαριστω!
 
Εχω διαβασει και θεωρω πως τα στρογγυλα κλουβια δεν ειναι καταλληλα για κανενα ειδος πουλιου. Τους χαλανε τον προσανατολισμο.

Τι πορτες εχει; Θα μπορεις να τα ελέγχεις;
 
το κλουβι εχει μια μονο πορτα στο μεσον του ο ελεγχος πιστευω οτι γινετε καλα.. Οσο για τον προσανατολισμο δεν ξερω καθολου
 
εχω μια κλουβα κυλινδρικη με διαστασεις περιπου σαν ενα βαρελι 200λιτρων.. Μπορω να βαλω ζευγαρι καρδερινες σε αυτη την κολουβα;θα εχω αποτελεσματα;Ευχαριστω!


αν μπορεις δει3ε μια φοτο για να καταλαβουμε
 
Αν ειναι εξοικιωμενες σε κλουβι θα το παλεψουν, βεβαια ουτως η αλλως η αναπαραγωγη τους ειναι δυσκολη, αλλα πρεπει να εχεις υπ' οψην σου καποια βασικα πραγματα οπως η κλουβα θα ειναι μεσα η εξω . Αν ειναι μεσα θα πρεπει η ανθρωπινη παρουσια σε εκεινο το χωρο να περιοριστει στο ελαχιστο εως καθολου, αν παλι ειναι εξω κινδυνευουν απο αλλα οπως γατες, κουκουβαγιες, κρρωστιες απο σπουργιτια η κουνουπια κλπ και συν τοις αλλοις θα πρεπει να προσεχεις πολυ καθε φορα που θα ανοιγεις την μια πορτα ( μηπως θα επρεπε να υπαρχουν 3-4; )
 
Back
Top