Φροντίδα Μπορω να βαλω τα καναρινια μου ολα μαζι;

kalligeros

PB New Member
Εγγραφή
6 Μαρ 2009
Μηνύματα
32
Πόλη
Κερατσίνι
καλησπερα σε ολους, ειθελα να ρωτησω κατι"σκεφτομαι να αγορασο μια κλουβα για να βαλω τα καναρακια μου ολα μαζι, εχω 7 αρσενικα, ειναι καλη ιδεα η θα εχω καποιο προβλημα; Ευχαριστο
 
αναλογως γιατι κλουβα μιλαμε, εγω σε μια κλουβα 1,00*0,50*0,50 εχω 6 αρσενικα χωρις κανενα προβλημα. (βεβαια με τεσσερις ταιστρες και 2 ποτιστρες)
 
Για τι κλουβα μιλαμε;Εχει κανει μια υπερπατεντα ο κ. μακης! Ξερεις τι πατεντα με τα μανταλακια.. Δε μπορω να σου πω περισσοτερα. Γιατι δεν εχω το copyright... Ειναι μια πατεντα που βάζεις μανταλακια πανω στο κλαδι που κάθονται τα περισσοτερα και ετσι εχει το καθε ενα τον χώρο του να κουρνιασει ανενοχλητο, αλλιως θα εχεις τσαμπουκαδες...ωραια στην ειπα τι καταλαβες;😀!
 
einai105εκ x 60εκ x 175εκ
η κλουβα ειναι πολυ καλη για 7 αρσενικα, αυτο που μπορεις να κανεις(που το εχω κανει κα εγω) ειναι να βαλεις παραπανω πατηθρες απο τα πουλια για να μην τσακωνωνται το βραδυ. (για παραδειγμα βαλε 10!)
 
σε αυτη την κλουβα που λες 105εκ x 60εκ x 175εκ χωρανε οχι 7 αλλα 17 πουλια, να τα βαλεις δε νομιζω να εχεις κανενα προβλημα
 
Μπα δε νομιζω... Ισα ισα..συνηθως τα καναρινια κελαηδουν για να ορειοθετησουν και τον χώρο τους, σκεψου τωρα τι θα κανουν και τα 7... Εχω δει μεγαλες κλουβες που γινεται βλαχικο γλεντι...
 
Βγαλτην μια φωτο να την δουμε.. Να σου πουν και τα παιδια αν χρειαζεται να διαμορφωσεις αλλιως τον χώρο σου...
 
να βελεις μια βεργα πανω αριστερα και μια πανω δεξια για να πετανε οχι πολλη ψιλα ομως και 1-2 κατω εκει να βαλεις και τις ποτιστρες, δοκιμασε
 
Back
Top