Αναπαραγωγή Μπορώ να βάζω μπανιέρα στα παραδείσια όταν έχουν αβγά;

ilonakolodziejska

PB New Member
Εγγραφή
17 Μαρ 2008
Μηνύματα
67
Πόλη
Αθήνα
giasas paidia
Dyo vdomades perasan apo tin imerominia pou sto spiti mou exw paradisia . Otan ta agorasa eidi eithane erotevmena! tous agorasa kai to spitaki klistu tipou kai simera eida to proto avgo den ksero an eiparxun alla mesa alla den thelo na kanw kai zimnia , to spitaki einai ksilino kai den einai evkolo apo mia tripoula na dw . Auto pou thelo na ksero an epitrepetai na tous vazw mpaniera.
me agapi
ilona
 
οταν εχουν αβγα δεν πρεπει να βαζεις μπανιερα αλλα δυο μερες πριν σκασουν τα αβγα καλο ειναι να βαλεις μπανιερα για να βοηθηθουν οι νεοσσοι να βγουν απο το αβγο.
 
Φράγκι, ο λόγος είναι οτι μπορεί να κρυώσουνε τα αυγά;
Γιατί και τα ζεβράκια μου έχουν 3 αυγουλάκια, αλλά σήμερα που έβαλα στα καναρίνια μου μπανιέρα, σαν να ζήλεψαν λιγάκι, γιατί προσπαθούσαν να πάνε κοντά στο νερό παρόλο που είναι σε διπλανό κλουβί :D
 
Φράγκι, ο λόγος είναι οτι μπορεί να κρυώσουνε τα αυγά;
Γιατί και τα ζεβράκια μου έχουν 3 αυγουλάκια, αλλά σήμερα που έβαλα στα καναρίνια μου μπανιέρα, σαν να ζήλεψαν λιγάκι, γιατί προσπαθούσαν να πάνε κοντά στο νερό παρόλο που είναι σε διπλανό κλουβί :D
αν βαλεις μπανιερα θα παει η καναρα να κανει και μετα θα κατσει πανω στα αβγα και θα κρυωσουν, αλλα οπως ειπα και πιο πανω 1-2 μερες πρωτου βγουν καλο ειναι να βαζουμε για να βγει πιο ευκολα ο νεοσσος!
 
Back
Top