Φροντίδα Μπορώ να βάλω ένα budgie και ένα lovebird μαζί;

orionsword

PB New Member
Εγγραφή
4 Ιαν 2021
Μηνύματα
85
Πόλη
Αχαρνές
Καλημέρα. Έχω ένα Μπάτζι. Ήθελα να ρωτήσω αν μπορώ να βάλω και ένα lovebird μαζί (έχω μεγάλο κλουβί). Θα τσακίζονται;
 
@Nektarios2007 τα συγκεκριμένα ναι. Συνηθίσει βάζουμε στο ίδιο κλουβι ίδια είδη δηλαδή lovebird με lovebird, budgie με budgie, ένα παραπάνω που τα lovebird είναι φασαριοζικα. Δεν θα τα έβαζα μαζί
 
Να κρατήσεις και καραντινα αν έρθει νέο πουλάκι, αν και επειδή έχω δει τα προηγούμενα θέματα σου, θα επικεντρωνόμουν πιο πολύ στο Budgie ώστε να εξοικειωθεί και έπειτα θα έφερνα νέο παπαγάλο στο σπίτι, αυτή όμως είναι μια απόφαση δίκη σου, αν χρειαστείς κάτι εδώ είμαστε!
 
Συμφωνω με την Χριστίνα.Τα lovebird ειδικά ειναι πολυ διαβολακια!Ειναι πουλια που παρολου του μικρου μεγεθος του το ραμφος τους κοβει κομματι στον άνθρωπο αν θελησει.Φαντασου να το κανει σε ενα πιο μικρο σε μεγεθος πουλακι απο αυτο.Πολλες φορες ανεξαιρέτως αν ειναι αντιθετο φυλο μπορει να υπαρξουν τραγικα συμβάντα απο την μια στιγμη στην αλλη.Επισης αν σκέφτεσαι για Lovebird καλο ειναι να επικεντρωθείς σε ζευγαρι επειδη ειναι μονογαμικα πτηνα και δε νιωθουν ωραια μονα τους.Οποτε καλυτερα να παρεις ενα budgie.😁
 
Back
Top