Γενικά Μπορώ να βάλω κοκατίλ με κονούρα στο ίδιο κλουβί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Kleos
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Kleos

PB Member
Εγγραφή
14 Μαρ 2021
Μηνύματα
480
Πόλη
Αθήνα
Έχω δυο κοκατιλ μαζι σε ένα κλουβι το οποίο είναι αρκετά μεγάλο, και έναν κονουρο σε ένα άλλο κλουβακι. Επειδή με βολεύει περισσότερο να τα έχω σε ένα κλουβι, παρόλο που έχω ακούσει πως δεν κάνει να βάλεις παπαγάλους διαφορετικού είδους στο ίδιο κλουβί, είναι απόλυτο αυτό; Δηλαδή μπορεί να γίνει μεγάλη ζημιά αν πχ τσακωθούν; Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος;
 
Πωωω παιδιά, πριν λίγο έβγαλα τον κονουρο από το κλουβί του και το άφησα να πετάει ελεύθερο στο δωμάτιο μου και σε μια στιγμή σταμάτησε πάνω από το κλουβί με τα κοκατιλ. Στην αρχή τα κοκατιλ σαν να τρόμαξαν πήγαιναν πέρα δώθε μετά το ένα από τα δυο κοκατιλ (το πιο νευρικό) όταν πήγαινε κοντά του από πάνω από το κλουβί ο κονουρος, σαν να έκανε μια κίνηση επίθεσης στο ξύλο σαν να του έλεγε μην πλησιάζεις, και ταυτόχρονα κουναγε το κεφάλι πέρα δώθε και έβγαζε έναν ήχο σαν φίδι. Πωπω δεν το είχα ξαναδεί έτσι άλλη φορά. Ακόμα και με το άλλο κοκατιλ ψιλοτσακωνεται που και που και επειδή είναι πιο δυνατό, το άλλο αναγκαζεται και του ανοίγει δρόμο αλλά κατά τα άλλα η σχέση τους είναι σχετικά καλή.
 
Έχω δυο κοκατιλ μαζι σε ένα κλουβι το οποίο είναι αρκετά μεγάλο, και έναν κονουρο σε ένα άλλο κλουβακι. Επειδή με βολεύει περισσότερο να τα έχω σε ένα κλουβι, παρόλο που έχω ακούσει πως δεν κάνει να βάλεις παπαγάλους διαφορετικού είδους στο ίδιο κλουβί, είναι απόλυτο αυτό; Δηλαδή μπορεί να γίνει μεγάλη ζημιά αν πχ τσακωθούν; Το έχει δοκιμάσει κάποιος άλλος;
Στους δύο τρίτος δεν χωρεί κ πόσο μία άλλη ράτσα μην το δοκιμάσεις ούτε για αστείο
 
Back
Top