Διατροφή Μπορώ να διατηρώ αυγοτροφή εμπορίου στην κατάψυξη;

Dimitris89

PB New Member
Εγγραφή
18 Μαϊ 2020
Μηνύματα
32
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα, μετά κόπων και βασάνων και μετά από πολλές αυγοτροφες που κατέληξαν ανέγγιχτες στα σκουπίδια, βρήκα μια αυγοτροφη εμπορίου την οποία τρώνε ευχάριστα τα πουλιά μου (ζεμπρακια). Το κακό με την αυγοτροφη αυτή είναι ότι την έχω βρει σε ένα μόνο πετ σοπ και μάλιστα όχι συσκευασμένη αλλά χύμα! Επειδή το πετ σοπ αυτό θα ειναι μακριά απ' το σπίτι μου σε λίγο καιρό, μπορώ να αγοράσω κάποιες παραπάνω ποσότητες από αυτή την χύμα, να τις χωρίσω σε μικρότερες και να τις διατηρώ στην κατάψυξη για μεγάλα διαστήματα; Για την ιστορία η αυγοτροφη είναι η RAFF Holland White (ουδέτερη λευκή). Όσο και να γκουγκλαρα δε βρήκα να την πουλάνε πουθενά αλλού είτε χύμα είτε συσκευασμένη!
 
Δημήτρη, προσωπικά δεν θα αγόραζα χύμα αυγοτροφή, ακόμα κι αν ήταν μάρκας, εκτός κι αν τύχαινε να ανοίξουν τη συσκευασία για πρώτη φορά μπροστά μου. Το σύνηθες δε είναι τα καταστήματα να λένε ότι πολύ πρόσφατα άνοιξαν τη συσκευασία... Πριν από λίγο, εχθές...ή ότι την άνοιξαν, χώρισαν το περιεχόμενο σε πιο μικρές κλειστές συσκευασίες.
Έχεις δοκιμάσει να φτιάξεις δική σου αυγοτροφή; Να τους δώσεις αυγό έστω και λιωμένο (για λίγη ώρα, μετά το παίρνεις);
 
Η συγκεκριμενη αυγοτροφη ερχεται σε συσκευασιες του 1 κιλου,των 4 κιλων και 20 κιλου.
Ειναι μια επωνυμη καλη αυγοτροφη αλλα κι εγω δεν εχω δει να πωλειται καπου.Βεβαια αυτο δεν σημαινει κατι γιατι καποια pet shops κανουν εισαγωγη μεμονωμενους κωδικους καποιες φορες.

Σε αεροστεγως σφραγισμενο δοχειο στη συντηρηση του ψυγειου ή εκτος σε δροσερο και σκιερο χωρο.
 
Δημήτρη, προσωπικά δεν θα αγόραζα χύμα αυγοτροφή, ακόμα κι αν ήταν μάρκας, εκτός κι αν τύχαινε να ανοίξουν τη συσκευασία για πρώτη φορά μπροστά μου. Το σύνηθες δε είναι τα καταστήματα να λένε ότι πολύ πρόσφατα άνοιξαν τη συσκευασία... Πριν από λίγο, εχθές...ή ότι την άνοιξαν, χώρισαν το περιεχόμενο σε πιο μικρές κλειστές συσκευασίες.
Έχεις δοκιμάσει να φτιάξεις δική σου αυγοτροφή; Να τους δώσεις αυγό έστω και λιωμένο (για λίγη ώρα, μετά το παίρνεις);

Αυγό τριμμένο τρώνε κανονικά ναι, απλά ήθελα να συνεχίσω τη συγκεκριμένη για κάτι που μπορεί να μείνει στο κλουβί ακόμη και μερικές μέρες..
[automerge]1593416866[/automerge]
Η συγκεκριμενη αυγοτροφη ερχεται σε συσκευασιες του 1 κιλου,των 4 κιλων και 20 κιλου.
Ειναι μια επωνυμη καλη αυγοτροφη αλλα κι εγω δεν εχω δει να πωλειται καπου.Βεβαια αυτο δεν σημαινει κατι γιατι καποια pet shops κανουν εισαγωγη μεμονωμενους κωδικους καποιες φορες.

Σε αεροστεγως σφραγισμενο δοχειο στη συντηρηση του ψυγειου ή εκτος σε δροσερο και σκιερο χωρο.

Για πόσο καιρό θα μπορούσα να την κρατήσω στη συντήρηση αεροστεγώς κλειστή περίπου;
 
Back
Top