Διατροφή Μπορώ να δώσω στην ροζέλα μου βρασμένο κοτόπουλο;

Erik Markus

PB New Member
Εγγραφή
26 Δεκ 2013
Μηνύματα
84
Πόλη
Ερμιονίδα
Καλημέρα! Διάβασα σε κάτι άρθρα οτι τρώνε οι παπαγάλοι και βρασμένο κοτόπουλο. Μπορώ και εγώ να δώσω στην ροζέλα μου και άν ναι για πόσες φορές την εβδομάδα και πόσο;Ευχαριστώ!
 
Καλημέρα! Διάβασα σε κάτι άρθρα οτι τρώνε οι παπαγάλοι και βρασμένο κοτόπουλο. Μπορώ και εγώ να δώσω στην ροζέλα μου και άν ναι για πόσες φορές την εβδομάδα και πόσο;Ευχαριστώ!
Νομίζω μιλάνε για λίγο στήθος από κοτόπουλο... (δεν έχει λίπος)... Θα χρειαστεί όμως κι εσύ μαζί με μένα να περιμένεις τους γνώστες μπας και μάθουμε το σωστό.
 
Κάποιοι δίνουν, προσωπικά εγώ όχι, όπως είπε ο Γιάννης, βραστό στήθος κοτόπουλου, χωρίς αλάτι φυσικά.
Όμως αυτόν τον πειραματισμό δεν ξέρω γιατί πρέπει να τον επιχειρήσεις, αν είναι σκόπιμο δηλαδή.
Έχεις πολλές άλλες επιλογές για να εμπλουτίσεις την διατροφή του παπαγάλου σου, διάβασε αυτό το άρθρο Η διατροφή των παπαγάλων απο τον Tony Silva και περίμενε και άλλες γνώμες.
 
Kαι εγώ να πώ την αλήθεια δέν το είχα σκοπό.Αλλα άν είναι μέρος της σωστής διατροφής του και μόνο,θα του έδινα. Εγώ το βλέπω και λίγο κανιβαλίστικο. Δέν ξέρω... Μπορεί να είμαι λάθος...
 
Back
Top