Διατροφή Μπορώ να δώσω την κίτρινη αυγοτροφή της cede στα καναρίνια μου;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης voxpaine
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

voxpaine

PB Member
Εγγραφή
6 Φεβ 2021
Μηνύματα
400
Πόλη
Σπάρτη
στην πρόσφατη παρουσίαση των νέων καναρινιών όπως φαίνεται (ή ελπίζω να φαίνεται) το ένα καναρίνι έχει πορτοκαλί πινελιές να το πω? απόχρωση να το πω? (ελπίζω να καταλάβατε τι θέλω να πω :D ). Το ερώτημα μου είναι η κίτρινη αυγοτροφή της cede κάνει για αυτό ή θα πρέπει να πάρω άλλη ?
 
@Stavros ναι σε αυτά αναφέρομαι. Απλά θέλω και για αργότερα στην πτερόρια να ξέρω τι να δώσω για να μην τα αλλοιώσω. Τέλος πάντων ευχαριστώ
 
@Tony Forpus δηλαδή ποιο είναι το φυσικό του χρώμα? και εάν θέλω να παραμείνει έτσι τι θα πρέπει να κάνω τότε ?
 
Το πορτοκαλί δεν είναι φυσικό χρώμα,άλλα διαμορφώνεται είτε με φυσικές είτε με τεχνιτες χρωστικές.
 
  • Like
Αντιδράσεις: jk1980
Απλά θέλω και για αργότερα στην πτερόρια να ξέρω τι να δώσω για να μην τα αλλοιώσω
Το πράσινο, μαύρο, καφέ χρώμα δεν αλλάζουν με την αυγοτροφή. Αυτά που αλλάζουν, βελτιώνονται ή αλλοιώνονται είναι το κίτρινο, το άσπρο και το κόκκινο. Το πορτοκάλι είναι απλώς ένα κίτρινο που δεν φροντίστηκε σωστά (πήρε κόκκινη χρωστική) ή ένα κόκκινο που δεν φροντίστηκε σωστά (δεν πήρε κόκκινη χρωστική).

Διάβασε
 
συνεπώς μένει να δω στην επόμενη πτερορια ποιο ήταν το αρχικό χρώμα σωστα?
 
Οι φωτογραφίες που υπάρχουν εδώ δεν βοηθούν καθόλου για να σου απαντήσουμε.

Ανέβασε αν θέλεις μερικές φωτογραφίες των πουλιών που να φαίνονται καθαρά τα χρώματα τους, χωρίς να υπάρχει σκοτάδι στο χώρο ή φως στο background.
 
Back
Top