Αναπαραγωγή Μπορώ να ζευγαρώσω το Ζακό μου και αν ναι πως;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Patrik
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Patrik

PB New Member
Εγγραφή
24 Ιαν 2009
Μηνύματα
44
Πόλη
Αθήνα
Καλησπέρα σας. Όπως έχω αναφέρει, έχω στην κατοχή μου έναν παπαγάλο Ζακό(ο υποφενόμενος στο avatar). Είναι 19 ετών, φύλου θυληκού και το έχω από μωρό. Κατά το 2005 μου έκανε 1 αυγό το οποίο μέσα ήταν τελείως άσπρο. Μετά από 2 χρόνια μου ξαναέκανε 1 αυγό όπως και την πρώτη φορά, άδειο. Ως αφορμή αυτά τα γεγονότα σας ρωτώ αν μπορώ να το ζευγαρώσω και αν ναι πως θα το κάνω. Σας ευχαριστώ εκ των προτέρων! 🙂
 
φιλε το θεμα επρεπε να το βαλεις πιο κατω εκει που λεει για τους παπαγαλους. Να προσπαθεις να κοιτας τις ενοτητες και να γραφεις το μηνυμα αναλογος. Για το ερωτημα σου δεν ξερω να απαντησω αλλα σιγουρα θα παρεις απαντησεις απο τα πιο εμπειρα μελοι πανω στο θεμα αυτο.Φιλικα.
 
αν εννοεις να βρεις ενα παπαγαλο καποιου φιλου και να τα βαλετε μαζι για να... Ξεδωσουν ξεχασε το. Οι παπαγαλοι δεν ειναι σαν τα αλογα, τα κριαρια η τους ταυρους που παει ο επιβητορας και γ... Ονιμοποιει το θηλυκο. χρειαζονται αρκετο καιρο για να συνηθισουν και καποιες ιδιαιτερες συνθηκες για να ταιριαξουν. Φυσικα αν ταιριαξουν θα ειναι δυσκολο να τα χωρισετε και να μην εχουν ψυχικα τραυματα. Νομιζω οτι αν θες να την ζευγαρωσεις και εχεις χωρο, χρονο, χρημα να εχεις και δευτερο πουλι τοτε να παρεις καποιο αρσενικο.σκεψου το καλα
 
Back
Top