Φροντίδα Μπορώ να πάρω δυο καναρίνια και να τα βάλω μαζί;

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης helen
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

helen

PB New Member
Εγγραφή
16 Μαρ 2008
Μηνύματα
24
Πόλη
Τρίπολη
Γεια είμαι η helen και είμαι καινουργια στο φορουμ! Ο λόγος που γραφω είναι για να ρωτήσω εάν μπορώ να πάρω 2 καναρίνια 1 θηλυκό και 1 αρσενικό και να τα βάλω μαζί σε ένα κλουβί; θα υπάρχει κάποιο προβλημα; γιατί θέλω να παρω 2 καναρινάκια! Θα περιμένω απάντηση! 🙂
 
το πιθανότερο όμως αυτήν την εποχή να θέλουν να ζευγαρώσουν πρέπει να προσέξεις τι κλουβί θα πάρεις και τι αξεσουάρ θα χρειαστείς ΆΝΤΕ ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΌ ΝΑ ΈΡΘΟΥΝ ΣΠΊΤΙ ΣΟΥ ΟΙ ΚΑΙΝΟΎΡΓΙΟΙ ΣΟΥ ΦΙΛΟΙ
 
καλως ηρθες στην παρεα μας. Την απαντηση την ελαβες απο τους 2 κυριους επανω οποτε δεν χρειαζετε να πω και εγω το ιδιο. Να χαιρεσαι τα πουλακια σου:)
 
  • Like
Αντιδράσεις: helen
Καλώς ήρθες στην παρέα μας.Ήδη το ερώτημά σου απαντήθηκε.
 
  • Like
Αντιδράσεις: helen
Πρωτον καλως ορισες στην παρεα μας και δευτερον φυσικα και μπορεις να τα βαλεις στο ιδιο κλουβι χωρις κανενα προβλημα και μαλιστα με την σωστη προετειμασια μπορεις και να τα ζευγαρωσεις γιατι τωρα ειναι η εποχη που ζευγαρωνουν.Αντε με το καλο να ερθουν σπιτι σου τα νεα καναρινια σου.
 
Καλως ηθες helen. Συμφωνω με τους αλλους, αλλα δεν μας αναφερεις, που θα τοποθετησεις το κλουβι.Αν θες για ζευγαρωμακαι το εχεις εξω δεν το συνιστω. Οι αλλαγες του καιρου, επειδη ειναι νωρις ακομη, ειναι απροβλεπτες. Τη νυχτα ειδικα η θερμοκρασια μπορει να πεσει χαμηλα για την επωασηκαι να εχεις προβλημα, αποτυχια και ταλαιπωρια των πουλιων. Για εσωτερικο χωρο,Ναι.😛
 
παιδιά σορι τώρα ειδα τα μηνύματα! τελικά πήρα 1 καναρινάκι! απ' οτι μου είπαν τα παιδιά ειναι μικρός αόμα για ζευγάρωμα! Είναι 8 μηνών! τον εχω στο δωμάτιο μου προς το παρών! Ευχαριστώ που μου απαντήσατε! 🙂
 
άντε καλορίζικος ο μικρός και αν θες φώναζε τον ΜΑΡΤΗ μια και το πείρες τώρα πολύ θα χαρώ να αποκτήσω βαπτιστικό ανέβασε και καμιά φώτο να δούμε το παιδί
 
  • Like
Αντιδράσεις: helen
θα του βγάλω μερικές φωτο και θα τις ανεβάσω να τον δείτε! Είναι κούκλος!
 
δεν εχω πρόβλημα αν και τον ονόμασα Τουίτι! Πιστευω ότι του ταιριάζει
 
Καλώς όρισες!
Να τον χαίρεσαι τον Τουίτι σου!
Αργότερα, με το καλό να του πάρεις & μία... Κυρά!
Να μεγαλώσει η... Οικογένεια!
 
  • Like
Αντιδράσεις: helen
Να σου ζήσει το νεο σου φιλαράκι! Να τον φροντίζεις και να τον αγαπάς καινα θυμάσαι πάντα πως είμαστε υπεύθυνοι για αυτά που αγαπάμε!
Να τοποθετήσεις το κλουβί του σε ένα φωτεινό σημείο του δωματίου, αλλά να ειναι προφυλαγμένο απο τα ρεύματα. Μπανιερουλα για μπανακι απαραιτήτως, φρεσκο νερό καθημερινά, σωστη διατροφή, να μη καπνιζεις μεσα στο δωματιο που εχεις το φιλαρακι σου, και με πολύ και συστηματική μελέτη όλων των θεμάτων του φόρουμ θα μαθεις πολλά πράγματα που θα κάνουν χαρούμενο και ευτυχισμένο το φιλαράκι σου!
 
Back
Top