Αγορά Μωρο cockatiel αρσενικο

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης DINAKI
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

DINAKI

PB New Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2008
Μηνύματα
3
Πόλη
Αθήνα
ψαχνω να βρω στην αγορα να παρω μωρο cockatiel αρσενικο η αν εχει καποιος να μου χαρισει. μπορεις να με βοηθησεις;
 
Μπορείς να βρεις σε Pet αφού μένεις Αθήνα, υπάρχουν πολλές αλυσίδες Pet . Αν και δύσκολο τέτοια εποχή να βρεις μωράκι, ρώτα δεν έχεις να χάσεις τίποτα. Αυτό που θα πρέπει να προσέξεις, θα είναι το πουλάκι να είναι υγιείς. Δηλαδή τα ρουθουνάκια του να είναι καθαρά, οι κενώσεις του κανονικές και όχι διαρροια, τα φτερά του να μην είναι ανασηκωμένα και να μην κάθεται το πουλάκι φουσκωμένο. Να είναι ένα ζωηρό, κεφάτο παπαγαλάκι 😉
 
Καλησπερα Ντινα, πριν 2 εβδομαδες αγορασα ενα Μωρο cockatiel χρωματος κιτρινο. Εψαχνα να βρω σε pet shop αλλα δεν ειχαν και αν ειχαν τα διναν 200 ευρω. Το δικο μου το πηρα κατευθειαν απο εκτροφεα που εφοδιαζει και γνωστη αλυσιδα pet shop. Η τιμη του ηταν 80 ευρω, αν ενδιαφερεσαι θα σου πω το τηλεφωνο του για να επικοινωνησεις μαζι του.
 
ΑΓΟΡΑ ΚΟΚΑΤΙΛ ΜΩΡΟΥ

Γεια σου Ντινα, τι εγινε τελικα αγορασες μωρο κοκατιλ δεν μας ειπες;:D
 
cockatiel

μας ταλαιπωρει ο τυπος, απο την μια μερα στην αλλη...
τωρα μας ειπε αυριο θα μας παρει τηλεφωνο για να παμε να διαλεξουμε. Για να δουμε...
 
Εγω ειχα παει τεταρτη στο εκτροφειο του γιατι μου ειχε πει οτι παει εκει μονο τεταρτες και σαββατα.
 
DINAKI τι έκανες τελικά; Πήγες; Μ΄εχεις αφήσει και εμένα σε περιέργεια...
 
Του έχω τηλεφωνήσει και εγω. Και μέτα μου είπε ότι θα μου τηλεφωνήσει αλλά τίποτα...
 
Κοιτα Μαιρη οπως ειπα παραπανω αυτος παει στο εκτροφειο του καθε τεταρτη και σαββατο, αμα θελεις παρτον ενα τηλεφωνο αυριο μηπως και σου πει και πας το σαββατο απο κει.
 
Και πως τα μωρα ειναι ημερα, ταισμενα στο χερι αν πηγαινει 2 φορες την εβδομαδα, για τετοια δε λετε η δεν καταλαβα σωστα; 😕
 
Ρε Ανεστη στο εκτροφειο στο κλουβι μεσα μανα και πατερας δεν υπαρχουν, δεν τα ταιζουν οι γονεις τους με αλεσμενη τροφη η μονο εγω το ξερω αυτο. Ο ανθρωπος παει δυο φορες την εβδομαδα στο εξοχικο του που ειναι και το εκτροφειο του για βαλει τροφη στις ταιστρες για τα μεγαλα πουλια. Οταν παει καποιος και αγοραζει μωρο μετα το ταιζει με την συριγγα γιατι το πουλι δεν εχει μαθει ακομα να τρωει μονο του.
 
Και πως τα μωρα ειναι ημερα, ταισμενα στο χερι αν πηγαινει 2 φορες την εβδομαδα, για τετοια δε λετε η δεν καταλαβα σωστα; 😕
Και μένα μου έκανε εντύπωση όταν του τηλεφώνησα και μου το είπε... και είμαι αρκετά σκεπτική... Και δισταχτική μετά την ομιλία μας στο τηλέφωνο...
 
οποτε τα μωρα δεν ειναι ταϊσμενα στο χερι, αλλα μπορει καποιος να παρει μικρο και να το ταϊσει στο χερι🙄
 
Τα παιρνεις απο την φωλια που τα ταιζε η μανα και μετα τα μεγαλωνεις εσυ ταιζοντας τα με κρεμα. Τα πουλια(εξημερωμενα) που εχουν αποκοπει απο κρεμα και τρωνε κανονικα σπορους συνηθως 3-4 μηνων τα βρισκεις στα pet shop πολυ ποιο ακριβα απο τα 80 ευρω.Αλλα και ο εκτροφεας να το μεγαλωσει με κρεμα και να στο δωσει ετοιμο να τρωει σπορους παλι ακριβα θα το παρεις.
 
Γινονται παραγγελιες απο αλλες πολεις;Γιατι εδω και καιρο ψαχνω για κοκατιλ μωρο στην τιμη των 80Ε.
 
Γεια σου Τανια, ο εκτροφεας που ξερω εγω ειναι στην Αθηνα(Λαγονησι)και δεν εχει site. Εγω μπορω να σου δωσω το τηλεφωνο του αλλα δεν νομιζω να τα στελνει σε αλλες πολεις, εκτος αν εχεις καποιο γνωστο Αθηνα και στο φερει το μωρο ο ιδιος.
 
τα δινει 80 ευρω, αλλα μου ειχε πει οτι αν παρω ποσοτητα κανει καλυτερη τιμη.
 
Καλησπέρα:) Είναι εύκολο να μου δώσεις κ εμένα το τηλέφωνο του εκτροφέα αυτού; Ψάχνω κ εγώ καιρό για κοκατιλάκι, αλλά μέχρι τώρα τίποτα..☹Κ δε θέλω να αγοράσω από πετ σοπ...
 
Back
Top