Φροντίδα Μόλις βρήκα ένα μωρό χελιδονάκι

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Gloria
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Gloria

PB New Member
Εγγραφή
6 Φεβ 2018
Μηνύματα
85
Πόλη
Νάουσα
Μόλις βρήκα ένα μωρό χελιδονάκι και το πήγα στο μπαλκόνι μου που είναι κοντά στην φωλιά από την οποία έπεσε.Φοβάται πολύ και κρύφτηκε μέχρι να το βρουν η γονείς του τί μπορώ να το ταΐσω; Μήπως να το πάω σε κάποια οργάνωση;

Βρήκα κάτι στο ίντερνετ που έλεγε να το ταΐσω με ασπράδι αυγού.Ας ελπίσουμε να το πάρουν σύντομα οι γονείς του.
 
Τελευταία επεξεργασία από moderator:
Ευχαριστώ αν δεν το βρουν οι γονείς του θα επικοινωνήσω μαζί τους👍
 
Σε τι κατάσταση είναι το μικρό?
Μίλησες με κάποιον από τις οργανώσεις;
Έχεις κάτι νεότερο να μας πεις για το μικρό?
Ευχαριστώ αν δεν το βρουν οι γονείς του θα επικοινωνήσω μαζί τους
Όταν βρίσκουμε ή βλέπουμε μικρά... αν παρατηρήσουμε καλά θα δούμε τριγύρω και τους γονείς τους.
Αν τα αφήσουμε ήσυχα... είναι 100% βέβαιο πως θα κατέβουν οι γονείς και θα τα ταΐσουν.
Αν τα πειράξουμε, αλλά κυρίως αν τα απομακρύνουμε από τον τόπο αυτό. χάνουμε ένα σημαντικό όπλο στην επιβίωσή τους.
Αν θέλουμε να βοηθήσουμε... Τότε να φροντίσουμε να καλύψουμε από αρπακτικά τα πουλάκια αυτά (αν και αυτό δεν είναι απόλυτα σωστό)... και να τα αφήσουμε ήσυχα με τους γονείς τους.
 
Τελευταία επεξεργασία:
Λοιπόν μου έδωσαν μια συνταγή και μια σύριγγα για να τα ταΐσω (λέω τα επειδή η φωλία τους καταστράφηκε εντελώς και βρήκα και το αδερφάκι του) και προφανώς θα τα φροντίσω για λίγο και μετά προφανώς θα κάνω αυτό που μου λέτε.
 
Λοιπόν μου έδωσαν μια συνταγή και μια σύριγγα για να τα ταΐσω (λέω τα επειδή η φωλία τους καταστράφηκε εντελώς και βρήκα και το αδερφάκι του) και προφανώς θα τα φροντίσω για λίγο και μετά προφανώς θα κάνω αυτό που μου λέτε.
Gloria, ποιοι σου έδωσαν αυτές τις οδηγίες; Τι περιλαμβάνει η συνταγή; Οι γονείς έχουν εντοπίσει τα μικρά; Είναι δλδ τα μικρά σε κοινή θέα;
 
Back
Top