Ασθένειες Μόνιμη διάρροια σε θηλυκό λίζαρντ

  • Θεματοθέτης Θεματοθέτης Geo.pol
  • Ημερομηνία Ημερομηνία

Geo.pol

PB New Member
Εγγραφή
10 Αυγ 2019
Μηνύματα
171
Πόλη
Πάτρα
Καλησπέρα... Εδώ και καιρό έχω παρατηρήσει το θυληκο μου (λιζαρντ) λερώνεται στα πούπουλα όταν κάνει την ανάγκη του. Και κάποιες φορές φουσκώνει και κρατάει το αριστερό του μάτι κλειστό. Μίλησα από το σύλλογο μου είπαν να πάρω ultra levure 50mg σε 200ml νερό για 1 εβδομάδα. Αν γνωρίζει κάποιος περισσότερα ας μου πει...
 
Καλησπέρα Γιωργο εύχομαι γρηγορα περαστικά!
Πες μας σε παρακαλω τη διατροφή του πουλιου και αν μπορεις βαλε ρολο χαρτι κουζινα στο κλουβι να τα κανει επανω του να δουμε καθαρα τη κουτσουλια
 
Η τροφή που του δίνω περιέχει : Κεχρί, Λινάρι, Κανναβούρι, Λευκή Περίλλα, Νιζερ , Βρώμη, Γλυκάνισο, Παπαρούνα. Θα βγάλω σύντομα φωτό πάντως οι κουτσουλιές δεν είναι κίτρινες...
 
λερώνεται στα πούπουλα όταν κάνει την ανάγκη του. Και κάποιες φορές φουσκώνει και κρατάει το αριστερό του μάτι κλειστό. Μίλησα από το σύλλογο μου είπαν να πάρω ultra levure 50mg σε 200ml νερό για 1 εβδομάδα
Χρειάζεται γιατρό άμεσα, για να γίνουν εργαστηριακές εξετάσεις. Όχι με το μάτι. Με τα περί ultra levure και τα σχετικά, μην ασχοληθείς καν σε αυτή τη φάση, θα είναι χάσιμο χρόνου και δεν έχει αρκετό το πουλάκι.
 
Τους παραθέτω ως γιατρους που ασχολουνται με πτηνα και οχι ως καλους ή κακους.

Παπαγεωργιου Σ. Κωνσταντινουπολεως 58 2610439892
Νταβλουρου Βασιλικη Λοχ. Μενουνου 8 2610624880
Παπαχρηστος Ευαγγελος Κορινθου 151 2610221612

Παντα υπαρχει η δυνατοτητα αποστολης δειγματος στο εργαστηριο της Κομοτηνης
 
Τελευταία επεξεργασία:
Παιδια προτείνεται στο παιδι κανενα καλό πτηνίατρο στην Πάτρα
Ευχαριστώ...
[automerge]1573561975[/automerge]
@CarduelisAthens, Από όλους αυτούς γνωρίζεις κάποιον.. Ποιο συγκεκριμένα;
 
Από όλους αυτούς γνωρίζεις κάποιον.. Ποιο συγκεκριμένα;

Προσωπικα κανεναν, αυτο που γνωριζω ειναι οτι αναλαμβανουν και πτηνα.

Στη θεση σου θα εστελνα δειγμα στο εργαστηριο της Κομοτηνης.
 
Back
Top