Φροντίδα Νέα περιοχή παιχνιδιού

Parrotsmile

PB Member
Εγγραφή
25 Σεπ 2007
Μηνύματα
2.055
Πόλη
Καλαμάτα
Τελευταία είχα ένα πρόβλημα με τα κρεμαστά παιχνίδια του Πάρη γιατί τα κρεμούσα από το φωτιστικό με αποτέλεσμα να είναι στο κέντρο του καθιστικού και όταν είχα επισκέψεις έπρεπε να τα μετακινώ. Έλυσα τα πρόβλημα αγοράζοντας μια βάση για κρεμαστά κλουβιά. Τύλιξα σχοινί για να μη γλιστράει στο πάνω κομμάτι αυτής και έτσι δημιούργησα μια κινητή περιοχή παιχνιδιού με πολλές δυνατότητες να προσθέτω κατά καιρούς από παιχνίδια, κλαδιά και ότι άλλο φανταστείτε. Το κόστος της βάσης 20 Ευρο.
 

Συνημμένα

  • Resize of PP 2 020.webp
    Resize of PP 2 020.webp
    27,6 KB · Προβολές: 144
  • Resize of PP 2 021.webp
    Resize of PP 2 021.webp
    23,6 KB · Προβολές: 145
  • Resize of Rotation of PP 2 019.webp
    Resize of Rotation of PP 2 019.webp
    25,8 KB · Προβολές: 136
  • Resize of Rotation of PP 2 022.webp
    Resize of Rotation of PP 2 022.webp
    28,5 KB · Προβολές: 141
Καλά απλά απίστευτο.. Πολλή καλή ιδέα! Αν το κάνω και αυτό νομίζω ότι το σπίτι έχει ήδη γεμίσει με περισσότερα πράγματα των παπαγάλων παρά δικά μου! :D
 
Ναι αλλά θα έχεις μόνο αυτό. Το πλεονέκτημα είναι ότι μπορείς να το μεταφέρεις και να προσθέτεις γρήγορα. Εγώ έχω βάλει και το σταντ δίπλα για να τρώει όταν θέλει. Καμιά φορά ξέρεις τα βλέπουμε λίγο νευρικά αλλά τι να σου κάνουν πόσες ώρες να κάτσουν σε ένα σταντ . Σκέφτομαι να του βάλω και φρέσκο ευκάλυπτο και να του κρύβω τροφή στα φυλλώματα έτσι ώστε να ακονίζει το μυαλό του για να τη βρεί.
 
Ωραία ιδέα, γιατί εμένα χθες ακόνησε το... Τραπέζι δίπλα από το stand του..:D
Περιμένω τουσ δικούς μου για ΣΚ οπότε ήδη θα τους πέσουν μαζεμένες οι αλλαγές.. Θα το κοιτάξω για αφού φύγουν, να τα δουν λίγα λίγα την επόμενη.. Ε, ρε δούλεμα που θα φάω...😛
Όχι ότι με νιάζει κιόλας!
 
Ωραία ιδέα, γιατί εμένα χθες ακόνησε το... Τραπέζι δίπλα από το stand του..
Περιμένω τουσ δικούς μου για ΣΚ οπότε ήδη θα τους πέσουν μαζεμένες οι αλλαγές.. Θα το κοιτάξω για αφού φύγουν, να τα δουν λίγα λίγα την επόμενη.. Ε, ρε δούλεμα που θα φάω...
Όχι ότι με νιάζει κιόλας!

Kαλά εμένα οι συνάδελφοι φέρνουν βόλτα τα παιδιά τους στο ζωολογικό μου κήπο. Σε λίγο θα κόβω εισιτήρια.😱Georginaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa
 
Κι εγώ παιδί είμαι.. Λίγο ανεπτυγμένο βέβαια.. 😛
 
Θαυμασια ιδεα Κωνσταντινε! Και το αισθητικο αποτελεσμα αριστο!:D
 
Α..ρε τυχερέ Πάρη.. Έτσι μου 'ρχεται και μένα να ανέβω στο σταντ! Πολύ ωραίο. Μπράβο!
 
Ο νέος παιδότοπος του Πάρη είναι ΕΚΠΛΗΚΤΙΚΟΣ! Φαντάζομαι πόσο ευτυχισμένος θα είναι!

Κωσταντίνε προσλαμβάνεσαι για διακοσμητής παιδικών σταθμών! Πολύ έξυπνη η ιδέα σου! Είναι κατι σαν χώρος πολλαπλών δραστηριοτήτων!

Αν το δούμε απο την επιστημονική του πλευρά, το θέμα της αδρής κινητικότητας και των λεπτών χειρισμών το λύσαμε! Απο δώ και στο εξής θα δώσουμε έμφαση στον νοητικό τομέα και την επίλυση προβλημάτων! Τα καινούρια του παιχνίδια παρακαλώ να περιλαμβάνουν παζλ, εσφηνώσεις, ντόμινο, κρίκους και παιχνίδια για προμαθηματικές ασκήσεις!:D
 
Κώστα η ιδέα σου για το σταντ απλά φοβερή! Πρέπει να φτιάξω κι εγώ ένα για την άτακτη Χλόη, γιατί αλλιώς ενοχλεί όλους τους ενοίκους των γυρω κλουβιών. Ειδικά την φωλιά των σπίνων.lol.
 
αχ ρε κωνσταντινε.. Τα κανεις ολα αυτα γιατι εισαι ελευθερος. Για
παντρεψου αγορι μου και μετα θα δουμε τα σταντ..
τα λεω απο τη ζηλια μου
 
θεωδορε εχεις δικιο... Μακαρι να ειχα 3 τετραγωνικα μετρα ακομα...
οχι οτι δεν εχει τον χωρο του...
 
Back
Top